'n Bizonder jubileum (^NIEUWS 4 Naast de dienstjubilea kunnen er in ons bedrijf nog geheel andere voorkomen. Eén dezer dagen herdacht de heer P. C. van der Jagt, directeur van de Bedrijfsschool, het feit, dat hij 40 jaren bij het Vakonderwijs werkzaam is. Veertig jaren lang onderwijs geven aan de jeugd en ook gedurende enige tijd aan volwassenen en toch geen „schoolmeester" zijn, in de kleinerende zin van het woord, is een grote prestatie. In 1921 verwierf de heer Van der Jagt de acte NIV. Van 1 september 1921 tot 1926 was hij leraar aan de avondtekenschool te Rotterdam (Hof- laan). In 1924 volgde de oprichting van een bedrijfsschool op de werf „Fijenoord" en hij werd daar tot leider benoemd. Tussen 1927 en 1931 was hij directeur van vier avondvaktekenscholen voor volwassenen en van 1930 tot 1935 directeur van de avondvaktekenschool aan de Oranjeboomstraat te Rotterdam. Het aantal leerlingen, dat de heer Van der Jagt onderwijs gaf en dat onder zijn leiding vakkennis vergaarde, loopt nu in de duizenden. Op vrijdag 1 september te 12.15 uur werd in de bedrijfsschool in het bijzijn van alle leraren van de school door de heer W. G. E. Valk het woord gevoerd. Deze gaf een kort historisch overzicht zo als hierboven beschreven en stelde, dat de heer Van der Jagt wel de techniek koos, maar niet door de formules van de wetenschap volledig werd ge- imponeerd. Al spoedig wijdde hij zich nl. geheel aan de vakopleiding van de jeugd, om hun een basis te verstrekken voor een goede toekomst. In zijn beantwoording schetste de jubilaris zijn strijd voor vakonderwijs, dat meer gericht is op het bedrijf. „Het verschil tussen techniek en onderwijs is wel gelegen in het feit, dat de techniek gebonden is aan vaste formules, terwijl men bij het onderwijs de vrijheid heeft, de goede richting door zoeken en vernieuwen te bepalen en uit te bouwen". Tenslotte dankte hij de leraren voor hun toegewijde hulp en de prettige omgang, die bij een goede uit voering van zijn taak onmisbaar zijn.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1961 | | pagina 6