Bedrijf sschoolnieuws Wijziging in hei Opleidings-schema 169 nieuwe leerlingen 5 (^NIEUWS Zoals reeds aan de betrokken ouders van onze leerlingen is medegedeeld, is er een wijziging gekomen in het opleidingsprogramma voor onze 3de-jaars leerlingen. Met ingang van het cursusjaar 1961/1962 zullen de 3de-jaars leerlingen niet meer, zoals voorheen het geval was, het productiewerk in de Bedrijfsschoolwerkhal maken, maar in de werkplaatsen op de werf. Dit systeem wordt, zoals bekend verondersteld mag worden, reeds sinds 4 jaren door onze afdeling Scheepsmetaal- bewerkers met succes gevolgd. De 3de-jaars leerlingen komen in de daarvoor bestemde werkplaatsen te staan in z.g. „leerhoeken", waar het toezicht wordt uitgeoefend door instructeurs. De leer lingen zullen van september tot en met maart in deze „leerhoeken" werkzaam zijn. Deze periode wordt onderbroken door 3 maal 2 aanééngesloten weken, die de jongens zullen doorbrengen op de Bedrijfsschool, teneinde door middel van oefenwerk gecontroleerd te worden op maatvoering, afwerking en tempo. Daar naast zullen de maanden april en mei ook geheel op de school worden doorge bracht om de 3de-jaars leerlingen voor te bereiden op het officiële Bemetel- examen. Vanzelfsprekend vinden de theorielessen voor de 3de-jaars leerlingen in „leerhoeken" ook op de Bedrijfsschool plaats. Verwacht wordt, dat deze wijze van werken er toe zal bijdragen, dat de leerlingen zich straks gemakkelijker en sneller zullen aanpassen aan de werkomstandigheden in ons bedrijf. De deuren van de bedrijfsschool stonden op 4 september wijd open. Niet minder dan 169 jongens wilden daar binnen. Een record aantal! En ze waren daar welkom. Op deze eerste dag was er van „schoolgaan" nog geen sprake, want er zijn dan vele formaliteiten te vervullen. Allereerst een toespraak van de heer P. C. van der Jagt, die de jongens wees op de verandering in hun jonge leven. Toch zijn ze wéér op school, ofschoon hier geen schoolmeesters maar leraren zijn. Spreker stelde het lerarenkorps voor met een nadere aanduiding van de vakken, waarin zij les geven. Vervolgens sprak de heer Van der Jagt over discipline in de school en in de kantine. Hij bracht hen ook in kennis met de kantinebeheerder. Als vertegenwoordiger van het personeel was de heer B. Blommers, secretaris van de Ondernemingsraad, aanwezig. Na de toespraak van de directeur van de school heeft ook de heer Blommers een korte rede gehouden en de jongelui een vruchtbare leertijd en een goede toekomst toegewenst. Daarna werd er „appel" gehouden en tegelijkertijd de schare in klassen ingedeeld. De heer W. G. E. Valk gaf toen de gehele groep over aan enkele employés van de afdeling Sociale Zaken, die de leerlingen d.m.v. een gezellig praatje met de vereiste „paperassen" lieten kennismaken. Ook deze onmisbare procedure verliep geheel naar wens en stap voor stap zullen de nieuwelingen groeien tot jonge leden van de W.F.-gemeenschap. De rest van de dag werd besteed aan een rondgang op het werfterrein, foto's maken, overall in ontvangst nemen, enz. Met inbegrip van de 169 nieuwe leerlingen zijn er nu in totaal 267 jongens op de bedrijfsschool in opleiding.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1961 | | pagina 7