Bezoek aan 150 leerlingen in het Vormingskamp NIEUWS 6 Vijf ploegen van elk 30 leerlingen hebben opeen volgend een week in het Vormingskamp bij Ame- rongen vertoefd. Hoe het daar is en in de vooraf gaande vier weken is geweest hebben wij in de laatste week kunnen zien en horen. Het bezoek geschiedde op één der weinige, zon nige en warme augustusdagen voor welke een wel willende Bedrijfsschoolstaf blijkbaar had gezorgd: 30 graden in de zon. Kampleiding en jongelui ont vingen ons dan ook gekleed in zeer luchtig kos tuum. Min of meer afgunstig (verklaarbaar, maar 'n minder goede eigenschap!) deed deze kledij ons vergelijkingen maken met de eigen gedragen va kantieomhulsels: truien, afgedekt met plasticjas. Ook herinnerde de beginnende bronskleur bij de kampeerders ons aan ons blanke vel. Niettemin is het hun van harte gegund, want niet alle ploegen hebben het zo goed getroffen. De heer H. P. van Maanen, die volle 5 weken in het kamp verblijf heeft gehouden, wist ervan mee te praten. „Het heeft op een bepaalde dag zo hard en lang durig geregend, dat wij er nog aan hebben gedacht de jongens voor één nacht maar binnen te halen, 's Avonds kwam er echter wat meer wind met opkla ringen, zodat ze toch uiteindelijk nog in hun tenten konden overnachten. Tijdens de 5 kampweken zijn er geen zieken geweest en de stemming is steeds prima gebleven. Ondanks de vaak slechte weers omstandigheden is het programma geheel afge werkt en wij - de kampleiding - zijn tevreden. De beste methode blijkt toch altijd nog te zijn: doorzetten maar, ook al zijn de omstandigheden minder gunstig. Deze week - de laatste kampweek - is het ideaal. Elke dag zon, zodat deze groep het bijzonder treft".

Wilton Fijenoord Nieuws | 1961 | | pagina 8