bij Amerongen NIEUWS Wij waren op 30 augustus, onder goed geleide van de heer W. G. E. Valk, midden onder de voor bereidingen van de „trektocht met onbekende be stemming" het kamp komen binnenrijden. Niette min was de ontvangst hartelijk en „onder de koffie" hadden wij gelegenheid het een en ander te vragen. In 5 groepen, elk van 6 jongens, zou het kamp die middag tussen half twee en twee uur vertrekken, om met volledige bepakking (tent, deken, regen kleding, eten en drinken, enz.) een trektocht te voet te maken, die uiteindelijk in Lunteren op een bepaald kampeerterrein zou eindigen. Route en eindpunt waren beschreven in een verzegelde enve lop, die op een bepaald punt door de ploegleider mocht worden geopend. Voor deze tocht golden verschillende voorschrif ten o.a.: juiste route, geen gebruik maken van an dere vervoersmiddelen dan de eigen „benenwagen". Bij aankomst op het eindpunt wordt de tent opge zet en wordt overnacht. De volgende dag terug naar Amerongen, waar de jongelui tussen 1 en 2 uur 's middags weer verwacht worden. De kampstaf bemoeide zich nergens mee, maar con troleerde vanzelfsprekend een en ander. De haast abnormale temperatuur had op de eetlust van de kampbevolking geen nadelige invloed. Vak kundig schepte de heer Van der Bend de borden vol en vakkundiger nog verdween de prima „warme hap" in de grage magen. Na de maaltijd, toen het kamp ontvolkt was en de jongens langs de prachtige wegen hun opdracht gingen vervullen, hadden wij gelegenheid om het logboek in te zien, dat welwillend door de kamp leiding was afgestaan. Daarin stonden de verslagen van de ploegleiders over hun belevenissen. Wij lazen het verslag over de tocht naar het kamp: per fiets van Rotterdam langs een van te voren vastgestelde route. In ver schillende plaatsen werd een stempel gevraagd en verkregen. Tot in de finesses werden vele gebeurtenissen be schreven. Ook over enkele excursies stond veel te lezen; o.a. was een bezoek aan een automuseum uitvoerig behandeld. Hoe daarbij naast het eigenlijke doel ook de bijzondere bijomstandigheden werden waargenomen, wordt duidelijk als men de volgende zin leest, die de verslaggever uit de pen vloeide: „In dit automuseum werden door iemand foto's van een oude auto gemaakt, met een niet veel jon gere juffrouw er naast, die daar vermoedelijk als

Wilton Fijenoord Nieuws | 1961 | | pagina 9