Geslaagde Bedrijfsschoolleerling is fortuinlijk 13 (^NIEUWS Oversteken bij kruispunten waar het verkeer gere geld wordt. Indien bij een kruispunt speciale voetgangerslichten aanwezig zijn (rood stop, groen er kan wor den overgestoken), dienen voetgangers zich daar aan te houden. Indien geen speciale voetgangerslichten aanwezig zijn, mag alleen worden overgestoken, indien het verkeer in de straat, die men wil oversteken, stil staat. Bij verkeerslichten mag men nooit dwars door het groene licht lopen. Oversteken bij avond Ook bij avond moet het rijverkeer de voetgangers „Al enkele dagen zaten wij in spanning. Wie zou de vijftigduizendste spaarder bij onze Spaarbank zijn? Dinsdag jl. wisten wij, dat het spoedig zou gaan gebeuren. Toen kwam de inschrijving van Wilton-Fijenoord met 22 spaarbankboekjes voor de aldaar geslaagde Bedrijfsschoolleerlingen. De brief lag bovenop en tussen die 22 moest de 50.000ste zich bevinden. Het werd tellen! En jawel, de gelukkige was er bij. Het bleek te zijn J. D. Vermeer uit Schiedam, die hier naast mij zit." Aldus sprak de heer H. IJsselstein op 27 oktober jl. tot de aanwezigen in de Bestuurskamer van de Schiedamse Spaarbank Anno 1820. Hij sprak daar namens de Directie van de Bank, daar de directeur, de heer J. Holtkamp, door ziekte verhinderd was aanwezig te zijn. De heer IJssselstein deelde verder nog mede, dat tijdens interne besprekingen met de directie van de spaarbank de vraag was gerezen: Wat gaan we doen met deze 50.000ste inlegger? Men besloot om deze spaarder een extra spaarbankboekje met een eerste inleg van honderd gulden te schenken. „En nu is het dus zover, dat ik dit geschenk aan u mag overhandigen. Wij hebben u hiermede de weg gewezen en wij hopen, dat het een stimulans zal zijn om op deze manier voort te gaan. Probeer door regelmatige inleg dit kapitaaltje te vergro ten en u zult daar veel plezier van kunnen hebben," zei de heer IJsselstein tot de 17-jarige ex-Bedrijfs- schoolleerling, die nu in onze Ketelmakerij werk- onbelemmerde doorgang verlenen. Voetgangers die nen echter te bedenken dat de zebra's bij avond en zeker als de weg nat is, zeer moeilijk te zien zijn ook al zijn zij schijnbaar goed verlicht. Ook de voetgangers zelf zijn in de regel zeer slecht zichtbaar, omdat hun kleding het erop vallend licht praktisch niet reflecteert. (Overigens, hoe lichter de kleding, hoe beter). Het kan dus bij zonder gevaarlijk zijn bij avond zonder meer van zijn voorrechten gebruik te maken. Overtuigt u terdege ervan of een naderend voer tuig aanstalten maakt om u doorgang te verlenen en bedenkt dat u beter tien maal voor niets kunt wachten dan éénmaal te worden aangereden. zaam is. Het is een verheugend feit, dat het sparen in de groeiende belangstelling van het publiek staat. Dit is mede een gevolg van de moderne voorlichtings methoden. Vroeger wachtte men als 't ware op het publiek. Nu gaat de spaarbank er zelf op af. In de scholen, in de bedrijven, overal wordt de aandacht gevestigd op het belang van sparen. Het is geble ken, dat het inhouden van spaargelden op het loon zeer doelmatig is. Ir. B. Wilton vond het bijzonder prettig, dat aan één der W.F.-employés het geluk was beschoren als 50.000ste spaarder een extra boekje te mogen ont vangen. „Sparen is een oude en goede instelling, maar de methoden zijn in de loop der tijden uitgebreid. Bij W.F. is het de gewoonte, dat geslaagde Bedrijfs schoolleerlingen een spaarbankboekje ontvangen. Voorts bestaat bij ons de zgn. bedrijfsspaarregeling, waarmede wij in 1947 zijn begonnen en waarvan alle werknemers gebruik kunnen maken." Op de terugweg hebben wij Joop gevraagd of hij enig vermoeden had, wat er ging gebeuren, toen wij hem van huis haalden en naar de spaarbank brach ten. „Ik snapte er niets van en mijn Moeder ook niet. Wie kan daarop nu rekenen! Ik vind het fantas tisch, dat ik de 50.000ste spaarder ben. En honderd gulden krijg je ook niet elke dag zonder er iets voor te doen."

Wilton Fijenoord Nieuws | 1961 | | pagina 17