NIEUWS Bureau 2e Mecanicien Bureau 2e Capitaine Eetzaal Onderofficieren en Bemanning huis, kantoren, enz., benevens in privé-toiletten. De kapitein heeft de beschikking over een ruime salon, zit/werkkamer en slaapkamer. De verdere hoofdofficieren, t.w. Chef-Werktuigkundige, Chef Adjoint en 2e kapitein hebben een zit/werkkamer en slaapkamer. Voor de eigenaar is er een zit slaapkamer. Bij deze ruimten behoort een badka mer met betegelde wanden en verder het gebruike lijke sanitair. De wanden hiervan zijn geel, vloe ren en deuren zwart, het sanitair groen. De salon, zit/werkkamers en slaapkamers hebben meubilair in teak- en kersenhout. De zitmeubelen zijn ge stoffeerd met stof en kunstleder. De slaapkamers hebben een tapijt over de gehele vloer. De wanden en plafonds werden afgewerkt met kunstleder. De officiershutten zijn allen met privé-toilet, waar in een doucheruimte. De brede bedden zijn enigs zins vrij van de wand te draaien, waardoor ze ge makkelijk opgemaakt kunnen worden. Al deze hut ten zijn, evenals die van de hoofdofficieren, afge werkt met kunstleder. Stoelen en fauteuils zijn van staal, met schuimrubber-zitting en -rug. In elke hut bevindt zich een dubbele kast met schrijf bureau. Voor de officieren is er een ruime eet/rooksalon, betimmerd en afgewerkt als de hoofdofficiersver- blijven. De deuren van alle hutten en verblijven zijn, met uitzondering van die van de aparte ruimten welke in teakhout en kersenhout zijn uitgevoerd, met kunstharsplaat beplakt. Alle gangen over het ge hele schip hebben kunstleer op de wanden. De onderofficiers- en bemanningshutten en de hut ten voor de bedienden liggen op het hoofddek en het kampanjedek. Naast kooi, dubbele kast en schrijftafel, hebben deze hutten een wastafel. De wasplaatsen zijn aan de aangrenzende gangen gelegen. De wanden in de hutten zijn eveneens met kunstleer beplakt. Op het kampanjedek ligt de grote eet/ recreatiezaal voor onderofficieren en bemanning; evenals in de hutten met stalen stoelen, doch hier met gestoffeerde zittingen. Voor de bedienden staat een aparte kleine mess ter beschikking. Alle onderofficiers- en bemanningshutten hebben 2 poorten; de salons, woon- en slaapverblijven op kampanjedek en daarboven gedeeltelijk vaste en ge deeltelijk draaibare ramen. De vloeren en gangen zijn alle belegd met vinyl tegels. Vrijwel de gehele accommodatie wordt beschermd door een vaste aluminium zonnetent. Een vast ingebouwd zwembad geeft de bemanning de gelegenheid tot een frisse duik. Vanaf de accommodatie bereiken we via een loop brug het bakdek, waar een stevige mast met het voorgeschreven kraaienest opgesteld staat. In de vloer van deze gedeeltelijk open uitkijkpost is een electrische voetverwarming aangebracht. Een di- rekte telefoonlijn met de brug verzorgt de com municatie.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1961 | | pagina 4