3 NIEUWS De grootte van het schip komt enigs zins tot uitdrukking in het cijfer dat de totale lengte van de leidingen buiten de machinekamer aangeeft, namelijk 20.000 meter. Voor de kunst is een plaats inge ruimd in de verschillende salons en verblijven. Voor de salon kapitein, slaapkamer kapitein en eetsalon officieren maakte de Franse schilder, de heer Martin Rock, totaal 4 grote schilde ringen; in de zit/slaapkamer vond een schilderij van de Nederlandse schilder Kees Bol een plaats. Verder zijn diverse Franse en Ne derlandse reproducties aangebracht. De salons en de verblijven der hoofdofficieren zijn betimmerd vol gens schetsen van de Franse inte rieurarchitect, de heer Goulet, ter wijl het gehele kleurenschema in gezamenlijk overleg met deze en de genoemde schilder Martin Rock werd vastgesteld. Machine installatie De machinekamer met ketelruim is achterin het schip geplaatst, (zie fi guur). Hierin zijn opgesteld de stoomketels, voortstuwingsinstallatie en de nodige hulpwerktuigen. Di rect vóór de machinekamer ligt de hoofdpompkamer. De ketelinstallatie bestaat uit twee Wilton-Fijenoord - Foster Wheeler waterpijpketels met oververhitters, economisers en luchtverhitters, wel ke door stoom verwarmd worden. De ketels, die van het ESD-type zijn, worden met olie gestookt en leveren de benodigde stoom voor de voort stuwing en de hulpwerktuigen. De stoomdruk bedraagt 42 kg/cm2 en de temperatuur van de oververhitte stoom is 455 C. De maximum stoomproductie per ketel bedraagt 43 ton per uur. De voortstuwingsturbines zijn van het Wilton-Fijenoord - Pametrada type en bestaan uit één hogedruk (HD) en één lagedruk turbine (LD), die samen via een tandwiel kast met dubbele overbrenging de schroefas aandrijven. De LD turbine is van het „doublé flow" type. Direct onder de LD turbine bevindt zich de condensor, waar de afgewerkte stoom door Aanzicht op turbines Manoeuvreerstand hoofdmachine

Wilton Fijenoord Nieuws | 1961 | | pagina 5