;ntut] Zeldzaam mooi en méér dan dat! De zilveren bruiloft van onze Landsvrouwe en Haar Gemaal op 7 januari 1962 is de verblijdende aanleiding tot het verschijnen van Pro Juventute's vijftiende kalender in het teken van deze heuglijke gebeurtenis. Deze Oranje-jubileum-kalender: hartver warmend, getuigend van Nederlands verbondenheid met het Huis van Oranje en van Nederlands helpende hand ten bate van extra zorg behoevende kinderen. Verkrijgbaar bij alle Pro Juventute verenigingen en haar verkoopadressen: f 2.90 (voor toezending per post f 0.30 extra). Waar niet verkrijgbaar volgt toezending per post na ontvangst van genoemd bedrag op postgiro 51 74 00 of per postwissel aan: 2? Kalenderactie Pro Juventute postbus 7101 - Amsterdam zuid 2 telefoon (020) 79 09 49 (^NIEUWS 6 Doordat de bestaande kimblokken met bedienings- stangen enz. worden verwijderd en vervangen door eenzelfde soort kimblokken als thans in de dokken 6 en 7 worden gebruikt, zal de dokvloer van dok 5 straks geheel vrij zijn van alle obstakels, hetgeen een groot voordeel zal zijn voor het verplaatsen van de rijdende verfstellingen, die worden gebruikt bij het verven van de huid van te dokken schepen. De water stand-aanwijzing ondergaat een gehele vernieuwing. Met deze aanwijzing is het mogelijk de hoogte van het water in elke tank afzonderlijk d.m.v. meters in het bedieningshuis af te lezen. Tenslotte wordt het dok voorzien van de benodigde nieuwe dienstwater-, perslucht-, gas-, zuurstof- en drink waterleidingen. Alle werkzaamheden voor vernieuwing en moderni sering zullen uitgevoerd worden terwijl het bestaan de dok in bedrijf blijft. Men rekent er op, dat in maart 1962 de nieuwe sectie zover gereed zal zijn, dat deze kan worden aangebracht. Daartoe worden de beide gelijke delen, waaruit het bestaande dok is samengesteld, losgekoppeld. De achterste helft (rivierzijde) wordt verhaald naar de kop van het nieuwe havengedeelte, waar het tijdelijk gemeerd zal worden. Het voorste gedeelte blijft op zijn plaats gemeerd liggen. Daarna wordt de nieuwe sectie aan dit deel gekoppeld. Zodra dit karwei achter de rug is wordt het achterste deel van het dok terugverhaald en ge koppeld aan de nieuwe sectie. Het nieuwe bordes moet dan inmiddels al aangebracht zijn. Het aankoppelen van de leidingen, de electrische kabels en het verzetten van de uithouder, waar mede het dok aan de zuidelijke dokpaal moet worden gemeerd, is dan het laatste werk, waarna een ver jongd dok 5 weer in bedrijfgesteld kan worden. Voor het verbinden van de 3 delen, als boven om schreven, zal ongeveer 5 a 6 weken nodig zijn. Deze periode zal uiteraard tot een minimum beperkt moe ten blijven, teneinde dok 5 zo kort mogelijk buiten bedrijf te houden. of 7 januari lil jaar hooft om grlir/J Vontmf 21-jarig huur lij kif rel!

Wilton Fijenoord Nieuws | 1961 | | pagina 8