gereedschap werkplaats wint de veiligheids competitie in de m.f. 2 (j||) NIEUWS 10 T riomfators. De 34 man grote afdeling 831 van baas Chr. Loene heeft 300 dagen veilig gewerkt en heeft hiermede de beker, die door de directie beschikbaar is gesteld, gewonnen. De nieuwe competitie is direct daarna begonnen. Ir F. C. Smit heeft in de werkplaats op 15 november de triomferende ploeg toegesproken en de beker aan genoemde baas overhandigd. De heer Smit zeide: ,,Ik feliciteer u, mede namens onze directie, met uw overwinning. Het is tot op de laatste dag en tot op het laatste uur een spannende strijd geweest. Voor de Gereedschapwerkplaats is het wel een bizonder feit om gedurende 300 dagen zonder ongevallen te wer ken. Hier kunnen n.l. veel ongelukken voorkomen: er zijn veel slijpmachines, waardoor oogletsels kunnen ontstaan." Vervolgens wees spreker erop, dat men niet alleen voor zichzelf de veiligheid moet betrachten, maar ook terwille van de collega's. „Werkelijk veilig werken is een zaak van en voor allen. Het is vaak moeilijker om veilig te werken, dus een grotere prestatie, dan wat men noemt ,,een Na 3 x winnen eigendom van de ploeg. leffie te pikken". Dit geldt voor de werkplaats, maar zeker ook t.a.v. het verkeer op de weg. Misschien stappen wij er wel eens te licht over heen, maar het aantal ongelukken in het wegverkeer, thuis en in het bedrijf is schrikbarend groot. Het aantal doden en gewonden doet niet onder voor het aantal slachtoffers in een oorlog. Met vele middelen (aanplakbiljetten, artikelen, enz.) wordt de onveiligheid bestreden. Ook de Veiligheidscompetitie dient om „veilig werken" te stimuleren, door constant ieders aandacht erop te ves tigen. Dat er weinig ongevallen voorkomen is in de eerste plaats van belang voor alle medewerkers van het bedrijf, maar het verhoogt ook het prestige van de W.F.-gemeenschap naar buiten", aldus de heer Smit. In de kantine Hier noemde de heer Smit enkele cijfers, die het nut van de competitie duidelijk aantoonden. In de 13Vi maand, die de wedstrijd duurde, kwam in de G.W. niet één ongeval voor, maar in 6 maanden, liggende vóór de competitie werden 4 ongevallen geregistreerd. Ook in de 5 andere afdelingen, die aan de competitie deelnamen, is het ongevallencijfer gedurende de duur van de competitie sterk gedaald, vergeleken met de tijd ervoor. Met de opwekking de beker èn het per soonlijk aandenken te blijven zien als een uiting van waardering dus geen beloning en een voort durende herinnering aan de veiligheid, eindigde spreker en hij gaf vervolgens het woord aan de heer F. Sparreboom. W.F. een gunstig voorbeeld. Ook deze spreker noemde cijfers, die een triest beeld geven van de onveiligheid: 1900 doden in het ver keer, 1200 thuis; door verdrinking verloren 500 men sen het leven en in de bedrijven kwamen 120 dode-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1961 | | pagina 12