Premie ziektewet Personalia IN MEMORIAM 25-11-1961 27-11-1961 9-12-1961 16-12-1961 23-12-1961 (^NIEUWS 14 De premie voor de ziekenkas (ziektewet), welke voor het jaar 1961 4% bedraagt, waarvan de helft, t.w. 2% op het loon van de werknemers wordt ingehouden, kan voor het jaar 1962 worden verlaagd tot 3V?.%, zodat vanaf 1 januari 1962 het werk nemersaandeel 1%% bedraagt. Het bestuur van uw Afdelingskas heeft hiertoe kun nen besluiten, omdat de verplichte reserve, welke de Afdelingskas op voorschrift van onze Bedrijfs vereniging moet hebben, ruimschoots aanwezig is. Wij mogen hier wel vaststellen dat onze premie bui tengewoon gunstig is in vergelijking met die in andere bedrijven en die van onze Bedrijfsvereniging. Het bestuur vertrouwt op de medewerking van alle leden van de Afdelingskas om deze lage premie ook in de toekomst te kunnen handhaven, d.w.z. in de eerste plaats: Geen onnodig verzuim". Bovendien vragen wij uw aandacht voor onderstaande punten: Ziekmelding: Ziekmelding moet geschieden op de eerste dag van ongeschiktheid wegens ziekte vóór 9 uur v.m. aan de Geneeskundige Dienst van Wilton-Fijenoord, telefoon 69200 toestel 3337. De patiënt is verplicht, zodra hij zich in het begin van zijn ziekte, of in het verloop daarvan, buitens huis kan begeven, ten spoedigste op het spreekuur van de bedrijfsarts te verschijnen. Dit spreekuur wordt als volgt gehouden: Gebouw Geneeskundige Dienst, werf Schiedam, dagelijks (behalve des zaterdags) om 8.30 uur v.m. Idem werf Rotterdam, dagelijks (behalve des zater dags) om 15.00 uur. W erkhervatting: Zij, die na ziekte (of ongeval) het werk gaan her vatten, dienen zich onder opgave van naam en con trolenummer te melden op één der plaatsen als hierna vermeld: Schiedam: Portier hoofdingang Vlaardingerdijk. Portier ingang Oost. Rotterdam: Portier Westkousdijk. Fijenoord: Portier Feijenoorddijk. Tenslotte uw aandacht voor een probleem dat dit jaar voor het eerst speelt, t.w.: Geen ziekengeld over vrije zaterdag, resp. vrije maan dag. Indien iemand arbeidsongeschikt is door ziekte, wor den de geldelijke gevolgen daarvan opgevangen door de Ziektewet. In het algemeen is deze stelregel vol doende bekend, maar toch blijkt, dat over bepaalde gevallen een misvatting bestaat. Wij bedoelen ziekte dagen, waarop bij niet-ziek-zijn geen arbeid behoefde te worden verricht. Zo'n dag is voor degenen, die van maandag t/m vrijdag gewerkt hebben: de zater dag en voor degenen, die van dinsdag t/m zaterdag moeten werken: de maandag. Indien een werknemer ziek wordt op zijn vrije zaterdag of op zijn vrije maandag heeft dit geen geldelijke gevolgen voor hem. Wij kunnen hoogstens vaststellen dat hij door zijn ziekte niet veel aan zijn vrije dag zal hebben ge had. In het algemeen wordt dit feit zonder meer aanvaard, indien dit ziek-zijn op een zaterdag valt. Anders is soms de opvatting bij ziek-zijn op een vrije maandag. In principe is er echter geen verschil tussen de vastgestelde vrije maandag en de vastgestelde vrije zaterdag. Bij enkelen heeft de mening post gevat, dat, wan neer men op een dergelijke maandag door ziekte ongeschikt is te werken, men inplaats van deze dag op een andere dag in dezelfde week vrijaf kan nemen. Deze opvatting is onjuist. Met nadruk wordt dus nogmaals onder de aandacht gebracht, dat het ziek-zijn op een vastgestelde vrije dag geen enkel recht geeft op een daarvoor in de plaats komende andere vrije dag. Aangesteld tot onderbaas per 1-12-1961 J. Verboom, afd. Buitentransport, werf Rotterdam In verband met het tigde leeftijd is per verleend aan: Y. de Roode W. J. Lagerwaardt G. Baade J. B. A. Zijderveld KI. J. A. Plugge R. Schot A. Meerman A. H. de Zeeuw W. J. Esbeukman M. v. d. Struis bereiken van de pensioengerech- onderstaande data eervol ontslag scheepmaker scheepmaker rijwielbewaarder bankwerker verver-schilder klinker groepsl. tek.k.Sbw. chauffeur kopersl. fitter elek.monteur 30-12-1961 31-12-1961 6-1-1962 6-1-1962 13-1-1962 14-11-1961: W. VAN DER VLIST - pl.m. 32-jarig dienstverband als metse laar (oud-werknemer). 24-11-1961: T. POLDERVAART - pl.m. 26- jarig dienstverband als sjouwer (oud-werknemer) 24-11-1961: J. MULDER - pl.m. 16-jarig dienstverband als helper bij de ketelmakers (oud-werknemer). 1-12-1961: W. J. KRIEKAART - pl.m. 29- jarig dienstverband als machinist (oud-werknemer) 1-12-1961: H. VAN LEENINGEN - pl.m. 12-jarig dienstverband als ijzer- werker (oud-werknemer). Met leedwezen geven wij kennis van hun overlijden. Hun nagedachtenis zal door ons in ere gehouden worden.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1961 | | pagina 16