veiligheidsinspectie varia (WW NIEUWS 10 ging van de „Eerste Nederlandse Outward Bound- School". Ook hier is het doel: het stimuleren van karakteivormende eigenschappen. Van 19 tot en met 22 april brachten 27 jeugdige werknemers hun drie culturele dagen door in de Jeugdherberg „Het Putven" te Chaam. Onder leiding van enkele leden van de afdeling Personeelsdienst werden de jongelui op verantwoorde wijze bezig ge houden. Het programma vermeldde: sport en spel, lezingen, excursies en film. Wij zijn dankbaar, dat het jaar 1961 zeer gunstige resultaten geeft te zien ten opzichte van de ongeval- lenbestrijding. De menselijke kant van deze materie mag zeker wel de belangrijkste genoemd worden. Wat een zee van ellende is hiermee voorkomen voor onze medewerkers. Er is een voortdurend streven om tot een zo veilig mogelijk bedrijf te komen. Vergelijkt u ons bedrijf van nu eens met een aantal jaren geleden: wat een verschil in orde en netheid. De goede in richting van de werkplaatsen heeft er mede toe bij gedragen om tot zo veilig mogelijk werken te komen. Een belangrijke stimulans om ongevallen te voor komen zijn de z.g. veiligheidcompetities, die in het afgelopen jaar weer in vele afdelingen werden ge houden. Tenslotte het belangrijksteHel aantal onge vallen is teruggelopen van 897 in het jaar I960 tot 689 in het jaar 1961. En wat nog belangrijker is: er vond in het afgelopen jaar geen enkel ongeval met dodelijke afloop plaats. Het totaal aantal ongevallenmeldingen bij onze Ge neeskundige Dienst liep evenredig terug; ja, zelfs de verkeersongevallen, buiten het bedrijf aan onze mede werkers overkomen, waren in het gepasseerde jaar minder in aantal. Wat kan nu verder nog gedaan worden om dat grote spook, het ongeval, te bestrijden? Ondermeer met elkaar trachten de mentaliteit in het bedrijf nog meer te verbeteren. Dit vraagt echter de volledige mede werking van ons allen. Resp. op 2 januari en 25 september in het afgelopen jaar vonden twee belangrijke gebeurtenissen plaats, nl.: de invoering van de werktijdverkorting en van de werkclassificatie. De Gieterij Eijenoord was van 13 tot 22 maart met een uitgebreide stand vertegenwoordigd op de Voor- jaarsbeurs te Utrecht. Op 23 maart was de Ondernemingsraad 5 jaar als zodanig in ons bedrijf werkzaam. De vierde jaarlijkse O.R.-studiebijeenkomst werd op 17, 18 en 19 mei gehouden. Een bezoek aan de Delta-werken van de O.R.-leden vond plaats op 13 mei. In de jubileumviering kwam met ingang van 27 januari een wijziging: voortaan geschieden deze bij eenkomsten éénmaal per maand. Het aantal jubila rissen bedroeg in 1961: 121. Aan 9 personeelsleden werd een Koninklijke Onderscheiding uitgereikt. Op 1 juli werden in de Rivièra-hal 850 W.F.-werk- nemers onderscheiden met het gouden W.F.-insigne. Tijdens de jaarlijkse oud-werknemerstochten ontvin gen 451 oudgedienden deze onderscheiding. In 1961 zijn in totaal 115 werknemers gepensioneerd. In 1961 werden 12 ingezonden ideeën beloond. Meer dan 9700 bezoekers(sters) zagen in februari in een reeks van 21 avonden (personeel) en 3 middagen (oud-werknemers) het W.F.-journaal met bij programma. De najaarsreünie voor de oud-werknemers op 14, 15, 16 en 23 november werd zeer druk bezocht. In 1961 ontvielen ons door overlijden 27 werknemers in actieve dienst en 57 oud-werknemers. De Vereniging Wilton-Fijenoord vierde op 3 juni haar 15-jarig bestaan. Ter gelegenheid van dit feit vonden op die datum verschillende sportgebeurtenis sen plaats met als tegenspeelster de Personeelsvereni ging van de N.D.S.M. Het aantal excursies in 1961 aan ons bedrijf gebracht bedroeg circa 100.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1962 | | pagina 12