Schepen Ondernemingsraad ziet t 10e W.F.-journaal 11 (^NIEUWS De tekenaar van deze tanker-impressie is de 22-jarige Victor Biemans, die als scheepsbeschieter bij ons werkzaam is. „Hoe ik er toe kom? Ik heb een voorliefde voor sche pen en mijn hobby is het natekenen ervan. Toen ik nog veel jonger was, wilde ik naar zee. Dat is echter niet doorgegaan", zei hij tijdens een kort gesprek. Op de tekenacademie heeft hij enkele jaren de bin nenhuiskunst beoefend. „Maar", zei hij, „als ik schepen zie, heb ik het pas goed naar mijn zin." Hij heeft er reeds vele op papier staan en is naar zijn mening voorlopig nog lang niet aan het eind. „In verband met het feit, dat in dit jaar het W.F.- journaal voor de 10e maal uitkomt, hebben wij ge meend u het journaal 1961 te moeten vertonen, voor dat het in circulatie wordt gebracht. In de afgelopen jaren is op de reeds vertoonde films gezonde kritiek niet uitgebleven en het resultaat is, dat wij mogen constateren, dat ieder jaar het eind product er beter op is geworden. Het filmteam mej. N. Kooyman en de heren C. de Wit en L. de Ronde deed vanaf 1952 haar best om, mede met tips en adviezen van de Com missie bijstand op filmgebied, uit een simpel begin een filmproduct te maken, dat een goed beeld geeft van ons bedrijf. Het journaal is tevens een uitstekend communicatie middel in ons bedrijf. Men ziet het werk van col lega's in andere afdelingen en leert daardoor meer waardering krijgen voor eikaars arbeid. Er wordt een gedeelte van ons dagelijks werk en van onze zorgen om dit zo goed mogelijk te doen slagen, vastgelegd. Ik hoop dat het W.F.-journaal nog steeds beter zal worden", aldus een gedeelte uit de toespraak van ir B. Wilton, gehouden op 5 januari jl. voor de Ondernemingsraad. Daarna volgde de vertoning van het W.F.-journaal 1961. Over de film het navolgende: alleen aan de feestelijke inleidingsmuziek is het te horen dat er een „jubileumfilm" draait. Journaal 1961 is een boeiende weergave van zeer uit eenlopende bedrijfsflitsen. De beelden zijn suggestief en bieden, waar nodig, gelegenheid tot rustige be schouwing. De begeleidingsmuziek staat door haar „ingetogenheid" in opvallende tegenstelling tot de snelheid van het arbeidstempo. Zonder de andere op namen te kort te doen, willen wij de bijzonder ge slaagde „baggeropnamen" met het enerverende arbeidsgeluid gaarne even vermelden.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1962 | | pagina 13