VEILIG GEWERKT 175 DAGEN DRIE GROEPEN HEBBEN GELIJKTIJDIG (^NIEUWS 12 Dat kan ik gebruiken! Drie van de 10 groepen, die in M.F. I aan de Veiligheidscompetitie deelnemen, be reikten op 8 december de tweede „hoogtijdag". 87 werknemers presteerden het om 175 dagen achtereen veilig te werken. Deze behoorden tot 3 groepen bestaande uit de afdelingen van de bazen Kieboom, Oosterlee, Nouwt, Leeuwenstein, Romijn en de kraanrijders M.F. Dit vermeldenswaardige feit werd in een korte bijeenkomst door de chef van de Machinefabrieken, ir F. C. Smit, nog eens extra belicht o.m. door enkele sprekende cijfers. „Ik moet vandaag niet minder dan 87 werknemers geluk wensen en doe dit daarom met bijzonder genoegen. Ik heb eens op een andere manier uitgerekend, wat het betekent als 87 mensen gedurende 175 dagen veilig werken. Als één man deze prestatie zou willen en kunnen verrichten, dan zou hij daarvoor ongeveer 15.000 werkdagen nodig hebben, d.w.z. hij zou meer dan 60 jaar lang moeten werken zonder één ongeval met arbeidsond.erbreking. Zulke cijfers zeggen toch wel iets. Wij voeren tezamen de strijd tegen de onveiligheid in de werkplaatsen, op de weg en in het gezin. Bagatelliseert deze strijd niet, want er gebeuren dagelijks zeer veel onge lukken, die ontzaglijk veel menselijk leed veroorzaken", zei de heer Smit. Afgezien daarvan is er ook nog het grote economische verlies voor de gehele gemeen schap: jaarlijks gaan er miljoenen verloren door verloren werkdagen, kosten van medische behandeling en schade aan goederen. Dag in dag uit moet de veiligheid onder de aandacht van ons allen worden gebracht en de heer Smit noemde drie belangrijke factoren, die nodig zijn bij het bestrijden van de onveiligheid: oplettendheidzelf beheersing en kanteraadschap. „Het resultaat van de Veiligheidscompetitie is zeer goed te noemen. Deze dag be wijst, dat met goede wil goede resultaten niet uitblijven. Mede namens de directie feliciteer ik u van harte." Met deze woorden beëindigde spreker zijn toespraak en gaf het woord aan de heer A. Potuyt. Ook de heer Potuyt noemde enkele cijfers, die het nut van de competitie bewijzen. In

Wilton Fijenoord Nieuws | 1962 | | pagina 14