10 maal W.F.-bedrijfsjournaal IN MEMORIAM Kwestie van „ontzeggen" (^NIEUWS 20 In 1962 zal voor de 10e keer het bedrijfsjournaal worden vertoond. In de loop der jaren hebben dui zenden deze gebeurtenis meegemaakt. Voor het per soneel en de oud-werknemers draaide de film 146 maal. Deze bijeenkomsten werden door 58.000 personen bezocht. Bij introducties, excursies e.d. zagen 7.500 personen het journaal. In het prille begin liet het journaal slechts enkele bedrijfsflitsen zien, maar al zeer spoedig werd de film een chronologische aaneenschakeling van vele gebeurtenissen in en om het bedrijf. De Commissie bijstand op filmgebied staat de makers bij met advie zen en tips inzake de belangrijke onderwerpen, die voor verfilming in aanmerking komen. Met het ge sproken woord en de muzikale begeleiding wordt er tenslotte één geheel van gemaakt en op of omstreeks 31 december is het W.F.-journaal gereed om weder om aan duizenden te worden vertoond. Zo groeide de vertoning van deze film uit tot een zeer speciale gebeurtenis, die door werknemers, oud werknemers en hun echtgenoten bijzonder op prijs wordt gesteld. Vele malen heeft het W.F.-Nieuws een verslag gegeven en telkens mochten wij constateren, dat het „steeds beter gaat". Is er een hoogtepunt? Gezien de vele producten uit de „vermaaksfilmfabriek" zou men deze vraag met „ja" willen beantwoorden. Wat echter de mens op het terrein van zijn arbeid presteert, draagt zoveel af wisseling in zich, dat zelfs herhaling van gelijksoor tige gebeurtenissen de ware filmcineast steeds weer de gelegenheid geeft een ander eindproduct af te leve ren. Daarom vertrouwen wij er op, dat in de gang naar een volgend lustrum het W.F.-journaal zal blij ven: een boeiende reportage van een boeiend bedrijf. 13-12-1961: W. BANEN, onderbaas scheep maker - ruim 28-jarig dienstver band. 14-12-1961: J. VAN LIEVENOOGEN, expe ditieknecht (oud-werknemer) pl.m. 32-jarig dienstverband. 20-12-1961: J. H. VAN KEMPEN, nagel tikker (oud-werknemer) - pl.m. 35-jarig dienstverband. 24-12-1961: J. HOOGWERF, onderbaas afd. Buitentransport - ruim 30-jarig dienstverband. 25-12-1961C. H. HESKES, beambte Bedrijfs- boekhouding (oud-werknemer) - ruim 39-jarig dienstverband. 9-1-1962: J. ROODERKERK, calculator Buitenbankwerkers Nwb. - ruim 50-jarig dienstverband. Met leedwezen geven wij kennis van bun over lijden. Hun nagedachtenis zal door ons in ere gehouden worden. „Uw rijbewijs is foetsie", staat er in rode letters ge drukt op een folder in rijbewijsvorm, die het Verbond voor Veilig Verkeer deze maand in omloop brengt. En daarmee doelt het Verbond niet op de mogelijk heid dat u 's morgens aan de ontbijttafel tot de ont dekking komt dat uw rijbewijs in een ander pak of in een andere bureaulade is dan waar u dat bewijs die dag nodig heeft. Dat niet. Dat foldertje doelt op het geval, waarin u uw rijbewijs niet zó maar kwijt bent, maar op de mogelijkheid dat het in een bureaulade ligt waar u het niet zó maar weer kunt uitvissen. Achter slot en grendel. Bij de Officier van Justitie of op het politiebureau. „Ontzeggen van de rijbevoegdheid" heet dat in officiële termen. Het be tekent populair gezegd: de auto thuis moeten laten. Een week. Een maand. Een jaar. Tien jaar... Het betekent ook: lopen, tijd verliezen, klanten verlie zen... Omdat u zich dat glaasje niet kon „ontzeggen". Op de verjaardagsvisite. Bij de receptie. Aan het kerstdiner bij vrienden of héél gewoon bij de jaar wisseling vóór het naar huis rijden. Slechts in een paar gevallen kan de rechter een ver- keersovertreder voor kortere of langere tijd de be voegdheid ontzeggen om achter het stuur te gaan zitten. Wilt u ze weten? Hier komen ze: voor de tijd van ten hoogste 2 jaren en bij herhaling ten hoogste 4 jaren bij overtreding van: art. 10: het verschaffen van valse inlichtingen over rij- of nummerbewijs art. 14: het rijden met onduidelijk of vervalst num merbewijs art. 30: het doorrijden na een ongeval voor de tijd van ten hoogste 5 jaren en bij herhaling voor ten hoogste 10 jaren bij overtreding van: art. 23: het verkeer zonder noodzaak belemmeren of de veiligheid op de weg in gevaar brengen, of zich zodanig gedragen, dat de veiligheid in gevaar kan worden gebracht art. 26: het rijden onder de invloed van het gebruik van alcoholhoudende drank art. 32: het besturen van een voertuig, nadat de be voegdheid daartoe is ontzegd art. 36: het veroorzaken van dood of zwaar lichame lijk letsel door schuld. Is het niet veelzeggend, dat blijkens gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek pl.m. 75 pet. van de ontzeggingen worden uitgesproken wegens overtredingen van art. 26. Om dat „onschuldige borreltje of glaasje bier... Het is tragisch genoeg, dat. zo velen eerst aan den lijve (èn de portemonnaie) moeten ondervinden dat het in het verkeer veiliger is te ontzeggen dan te laten ontzeggen... Publicatie: Verbond voor Veilig Verkeer

Wilton Fijenoord Nieuws | 1962 | | pagina 22