ons werk in 1961 Orgaan van en voor het personeel van Wilton-Fijenoord Schiedam reparatie 1 ijp CA OOO (^NIEUWS Het jaar 1961 bracht voor de afdeling Reparatie een grote verscheidenheid van werkzaamheden. Voor diverse opdrachten werd een beroep gedaan op andere afdelingen in het bedrijf, hetzij voor het uitvoeren van een deel der opdracht, hetzij voor het beschikbaarstellen van werkkrachten ter versterking van de eigen gelederen. Meer nog dan in de beschouwing over „Ons werk in I960" zullen wij ons moeten beperken tot het ver melden van de belangrijkste opdrachten. Tot de grote reparaties, die in het voorafgaande jaar aangevangen waren en zich tot in 1961 uitstrekten, behoorden de Tromamet uitgebreide werkzaam heden aan de hoofdmotor, de „Henning Maersk", Alvenus„Andrea Brövigen Esther Schulte" met staalwerk schadereparaties. De Olympic Breeze" kreeg, na beëindiging van de herstelling van een grote bodemschade, de tandwie len van de overbrenging van de turbines op de schroefas te verwisselen. De „Ryndam" werd na beëindiging van survey- werkzaamheden, reparatie van de stabilisatievinnen en het inbouwen van 24 nieuwe passagiershutten in het begin van het afgelopen jaar opgeleverd. Aan de „Naess Seafarer" werden enige werkzaam heden uitgevoerd in verband met de verkoop van dit schip. Juist vóór het vertrek van de werf ont stond zware schade aan een der hoofdketels, wat uitgebreide herstellingen vereiste. Een grote ketelreparatie werd eveneens uitgevoerd aan de „Olympic Dale". Na de reparatie van de kopschade van de „Ville de Strasbourg"waarover in het W.F.-nieuws reeds eerder iets werd gepubliceerd, volgde een karwei van ongeveer dezelfde omvang aan de „Point Lacre". De „Herta Engelina Fritzen" werd van een nieuwe verbindingsroersteven voorzien. Op Hr. Ms. Karei Doorman" werden de nodige

Wilton Fijenoord Nieuws | 1962 | | pagina 3