scheepsbouw NIEUWS 2 voorzieningen getroffen voor het ingebruiknemen van de grotere, twee-motorige S.2F „Tracker"-vlieg- tuigen. De Orient"een oude bekende, kwam binnenlopen om een huidschade te laten repareren. De machine-installatie van het m.s. Taravan de „Maatschappij Vrachtvaart" werd ingericht voor het gebruik van zware olie; eenzelfde operatie onder ging later de Annenkerkvan de V.N.S. Op de Britse supertanker Derby" werd midscheeps een extra ballastpompkamer ingebouwd. Speciaal dient vermeld te worden het Britse passa giersschip „Newfoundland"dat in Dok I een grote bodemschadereparatie onderging en met zijn grote zwart-rode schoorsteen een opvallende verschijning was. Aanvarings- en bodemschaden werden in het afge lopen jaar bijna aan de lopende band gerepareerd en wij kunnen de namen van de schepen niet alle noemen. Een uitzondering moet worden gemaakt voor de grote tanker „Andros Fortune", die na een aanvaring in het achterschip gedeeltelijk volliep en slechts met grote moeite geborgen kon worden. Het schip ligt nog steeds aan onze werf in afwachting van machine delen, die uit het buitenland geleverd moeten worden. Een bijzondere reparatie werd verricht aan het m.s. Sidoniavan de Anchor Line. Op de eerste reis was op dit gloednieuwe schip brand uitgebroken in de bemanningsverblijven en door bluswater en rook werd de overige accommodatie beschadigd. In pret tige samenwerking met de werf van v. d. Giessen werd de „Sidonia" weer in haar oorspronkelijke staat teruggebracht. Een zeer uitgebreide bodemreparatie werd verricht aan het m.s. Ramon de Laninaga" Turbinetankschip Caltex Naples". De overdracht aan de N.V. Nederlandsche Pacific Tankvaart Mij. vond plaats op 8 maart. Het schip meet 32.000 ton. Motorschip „Katendrecht" Op 26 april werd dit schip aan de Raad van Beheer van PHs. van Ommeren N.V. overgedragen. De doopplechtigheid had op 14 april plaats gevonden. De doopster was mevrouw S. J. Hudig-Regeur. De kustvaarders Asken Willy Böhmer" werden op de dwarshelling van onze werf te Rotterdam geplaatst, doorgesneden en uit elkaar getrokken, waarna er een, voordien te Schiedam gebouwd mid denstuk werd tussengeplaatst. De Statendamkwam haar geboorteplaats opzoeken om werkzaamheden in verband met Speciaal Survey te laten uitvoeren. Een ketelreparatie op het m.s. „Willem Ruys" van de K.R.L. werd in zeer korte tijd tot een goed einde gebracht. Dit was een van die typische karweien, waarvan de outsider niets merkt en waarbij het in het bijzonder aankomt op goede samenwerking van een kleine groep in het bedrijf. Ook de reparatie van de bodemschade van het m.s. „Westerdam"van welk schip de vaardatum niet ge wijzigd kon worden, werd zeer snel verricht. Uitgebreide werkzaamheden aan de hoofdmotoren van het m.s. Salinabrachten letterlijk werk aan de winkel voor de machinefabriek. Tegen het einde van 1961 waren twee grote staal- katweien in handen, nl. de „Caltex Pernis" en de Crystal Jewel". Van dit laatste schip, dat voor ge ruime tijd in dok 6 staat, wordt praktisch de gehele bodem vernieuwd. Een geheel nieuw brughuis, com pleet met betimmering enz., wordt voor dit schip „aan de Vijfsluizen" gebouwd door de afdeling Nieuwbouw. Behalve de eerder genoemde „Salina" waren bij de jaarwisseling machinereparaties van omvang onder handen op het m.s. „Ridderkerk" van de V.N.S. Aan het slot van dit overzicht van een bedrijvig jaar voor de Reparatie-afdeling, spreken wij de hoop uit, dat 1962 hiervoor niet zal onderdoen. In 1961 werd in de afd. Reparatie aan 1032 schepen, waarvan 221 zeeschepen van Nederlandse nationali teit, gewerkt. Turbinetankschip „Armagnac" Onder grote belangstelling werd op 10 mei dit 48.500 ton grote schip van Helling VI tewater ge laten. De „Armagnac", bestemd voor de Société Framjaise de Transports Pétroliers, is op 28 november door de rederij overgenomen. 4 Olieduwtankbakken. De kiellegging voor deze bakken vond op 4 augus tus in het bouwdok plaats. Na de uitdokking op 19 oktober volgde op 1 november de overname door PHs. van Ommeren (Binnentankvaart) N.V.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1962 | | pagina 4