Harmonie en koren hebben hard gestudeerd 23 (^NIEUWS Amateurisme draagt als kenmerk in zich het in vrije tijd, geheel vrijwillig een zelf gekozen bezigheid beoefenen. Op dit enorm grote en gevarieerde ter rein vragen sommige dezer hobby's veel, andere minder tijd en studie. Kan men dan daarenboven ook nog anderen doen genieten van bepaalde ama teuristische uitingen en dit gebeurt in het openbaar (toneel, zang, muziek enz.) dan is er vanzelf sprekend de criticus, die er zich mee gaat bemoeien, maar de amateurs mogen - alle kritiek ten spijt - toch tevreden zijn en rustig doorgaan met het ver volmaken van hun hobby. In het Passage-Theater te Schiedam hebben op 29 maart onze Harmonie en de beide koren gecon certeerd voor een goedgevulde zaal. De heer B. Wilton sprak daar het welkomstwoord en vond het prettig te mogen constateren, dat zo'n groot aantal de prestaties van deze afdelingen wilde beluisteren. Het is tevens een verheugend verschijn sel dat Harmonie en Koren op deze manier bij hun optreden naar buiten samenwerken. Dit is geheel en al in de geest van de tijd, die duidelijk mani festeert, dat vele zaken slechts door gezamenlijke inspanning tot stand kunnen worden gebracht. De Harmonie alleen. De Harmonie, onder leiding van de heer L. Th. Jansen, verzorgde het gedeelte voor de pauze en bracht 5 nummers ten gehore. 1. United in Victory, mars Mitchell 2. Le Roi d'Ys, ouverture Ed Salo 3. Fantasie voor Altsax Joh. F. Pala 4. Oklahoma Selectie Rodges Hammerstein. 5. Marching Trumpets Seymour. Uit deze nummers bleek wel heel duidelijk, waar toe onze Harmonie in staat is. Met het moeilijke nummer twee oogstte het korps veel succes, ter wijl de solist de heer L. van Os in de „Fantasie voor Altsax", al zijn technische vaardigheid ten toonspreidde. Terecht ontving hij vanuit de zaal een daverend applaus. In de pauze en na het optreden van de gezamen lijke koren heeft de heer G. Bressers op het orgel van het Theater ons met zijn uitgebreid reper toire laten kennismaken. De beloning - een harte lijk applaus - bleef niet uit. Van het jonge publiek had de heer Bressers veel - overigens geen overlast aandoende - belangstelling. Het ingewikkelde in strument en de virtuositeit van de bespeler werk ten blijkbaar op de fantasie van de jongelui. De beide koren. Onder leiding van de heer J. W. Lith brachten Dames- en Mannenkoor na de pauze drie gedeel ten uit „Die Jahreszeiten" (J. Haydn). Zij kregen daarbij veel steun van de pianist, de heer Bram Boelee, die ook door zijn subliem spel de koren trachtte mee te nemen en hen tot de hoogst moge lijke prestatie op te voeren. Gezamenlijk optreden. Met spanning hebben wij het volgende programma punt tegemoet gezien: het optreden van Harmonie en Koren gezamenlijk. Marche Lorraine (L. Ganne) werd gedirigeerd door de heer Jansen. Daarna volgden „Gebed en Tempeldans" uit „Olav Trygvason" (E. Grieg) o.l.v. de heer Lith en „Mors et Vita" uit „Judex Oratorium (C. Gounod) o.l.v. de heer Jansen.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1962 | | pagina 25