NIEUWS 8 V Brugge Brugge: Rondvaart De kampleiding schrijft tenslotte: Na de opening werden de jongens in de gelegen heid gesteld bivak te maken, iets wat met de nodige luidruchtigheid gepaard ging. Daarna gingen zij aan tafel voor de koffiemaaltijd, die alle eer werd aangedaan, 's Middags werd een flinke wandeling gemaakt, hetgeen voor velen een zware opgave bleek. De prachtige omgeving maakte echter alles goed. Later in de middag gaf de heer Jac. Commandeur een vlot en boeiend betoog over toneel in het alge meen. In het bijzonder behandelde hij de helden- comedie „Cyrano de Bergerac", waarin hij zelf een rol vervult. Dat deze uitleg belangrijk was, bleek 's avonds tijdens het bezoek aan de schouwburg te Tilburg. Het was een geweldig stuk en een ieder genoot er van. Toen na afloop de hoofdrolver tolker, Guus Hermus, namens de jongens een prach tig boeket werd overhandigd, steeg het enthousiasme tot ongekende hoogte. 't Was mieters", stond op het visitekaartje, dat de bloemen vergezelde. Druk napratend werd de terugtocht aanvaard en bij aankomst in de Jeugdherberg dacht niemand aan naar bed gaan. Doch met zachte drang gelukte het. De excursie naar de vliegbasis Gilze-Rijen kon i.v.m. „dienstorders" geen doorgang vinden. Dit was wel bijzonder spijtig, daar beide partijen zich veel van dit bezoek hadden voorgesteld. Een bezoek aan het Openlucht-Museum te Arnhem kwam hiervoor in de plaats. Dit Museum biedt de bezoeker de unieke kans om Marken en Volendam, Urk en Spakenburg, Domburg en Huizen en vele andere plaatsen en streken op enkele hectaren Arn hemse bosgrond te bezoeken. 's Avonds vertelde de heer W. Capel (zelf auteur zijnde) over onze Nederlandse schrijvers. Hij be handelde de humor en liet daarbij enige bekende schrijvers aan het woord. Wel, er is gelachen Van zuurzoet tot breeduit. Het duurde die avond wel even voor de „31 W.F. humoristen" bereid waren hun lachen in snurken om te zetten. De volgende dag was het vroeg „reveille" daar een bezoek aan Benelux-partner „België" op het programma stond. Via Baarle-Nassau en met een kort oponthoud aan de grens, koerste de bus op Antwerpen aan. In snelle vaart ging het naar de eerste pleisterplaats, Brugge, waar in de Europa jeugdherberg de lunch werd gebruikt. Na de maaltijd volgde een rondvaart door de grachten. De gidsen vertelden in sappig Vlaams de geschiedenis van hun stad. Natuurlijk werden de patatkraampjes niet voorbij gelopen. Hoe zou men?

Wilton Fijenoord Nieuws | 1962 | | pagina 10