(jJ|)mEuws TWEEDE MAATSCHAP. PELIJK WERKSTER 11 peil te houden was bovendien een deprimerende bezigheid. Het was niet ontoepasselijk, dat zich tussen dit „klêen hoopken" een schip bevond, dat de naam droeg van onze grote admiraal Michiel Adriaansz. de Ruyter, die gezien de slechte toestand van 's- lands vloot lYi eeuw eerder, tegenover de heren der Amsterdamse Admiraliteit o.m. het volgende opmerkte: „Ik heb mijn leven veil voor de Staat, maar ik ben verwonderd en het is mij leed, dat de Heeren de vlag van den Staat zoo veil hebben en wagen" en Tewaterlating van het Pantserschip „De Ruyter" Foto's: Archief W.F. Sinds enkele maanden is in ons bedrijf, als tweede Maatschap pelijk Werkster, mejuffrouw E. Völker aan de afdeling Maat schappelijk Werk toegevoegd en als zodanig in het bedrijf werk zaam. Wij willen u op deze wijze mej. Völker voorstellen. Wij hopen, dat zij plezierig in onze bedrijf sgemeenschap zal werken. Zij houdt spreekuur op de werf 'e Rotterdam elke woensdag om de week van 12.15 tot 13 uur en op het bedrijf Fijenoord elke eerste maandag van de maand eveneens van 12.15 tot 13 uur. Telefonisch is zij te bereiken op huistelefoonnum mer 3074. „De Heeren hebben mij niet te verzoeken, maar te gebieden en al werd mij bevolen 's lands vlag op één enkel schip te voeren, ik zou daarmee in zee gaan, en daar de Heeren Staten hun vlag betrou wen, zal ik mijn leven wagen." In de jaren 1918/1919 toen Hr. Ms. „De Zeven Provinciën" afwezig was, werd de „De Ruyter" vlaggeschip van het eskader. Na terugkeer in Ne derland in 1919 werd het schip buiten dienst ge steld. Vijf jaar later, in augustus 1924, werd de „De Ruyter" voor sloop verkocht. A. v. D. SovniWtwrltlp, „0e Sï teel i'

Wilton Fijenoord Nieuws | 1962 | | pagina 13