WAARBIJ GEBEURT EIEI? 10 gulden regels voor bromfietsers 21 NIEUWS mede hebben gezorgd, dat de wagen op tijd klaar was, eindigde de heer Rietveld zijn relaas. Hoera! Hup W.F. Duizenden hebben deze lichtstoet gadegeslagen. Langs de gehele route werd de W.F.-wagen soms uitbundig toegejuicht en bij het bekendmaken van de dubbele prijs ging er een luid „Hoera" uit het publiek op. Fcht leuk werk. Met de beide dames H. Nab en T. J. Verkiel had den wij nog een kort gesprek. Beiden vonden het bijzonder leuk werk. „Ik vond het jammer, dat ik 's middags niet kon blijven", zei één hunner. De andere was van half tien 's morgens tot acht uur 's avonds in touw geweest, „maar", zei ze, „het heeft me geen seconde verveeld en ik hou me aan bevolen als er weer zo iets is. Er heerste ook zo'n prettige stemming tijdens het werk". Ook de redactie spreekt haar gelukwensen uit aan het adres van alle betrokkenen en wenst alvast sterkte en ruime fantasie toe voor 1963. Verdeling van 615 bromfiets ongevallen naar oorzaak van het ongeluk 86 CD O ID C7) O Uh (BRON; VERKEERSGROEP V.D.RIJKSPOLITIE UTRECHT) 1. Brom niet onnodig op de rijweg en maak in ieder geval gebruik van het verplichte rijwielpad. 2. Rijd als er geen verplicht fietspad is zoveel mogelijk rechts. 3. Brom als regel achter elkaar en alleen dan met z'n tweeën naast elkaar als de omstandigheden dat toelaten. 4. Als u wilt afslaan, kijk dan eerst even achterom en steek dan tijdig en duidelijk uw arm uit. 5. Maak de bocht naar rechts klein en naar links groot, en matig altijd uw snelheid. 6. Laat bij het wachten voor een verkeersagent of verkeers licht de zebra voor de voetganger vrij en stel u op in het goede voorsorteervak. Zorg altijd voor een helder wit achterspatbord en helder rood achterlicht. Geef op gewone kruispunten voorrang aan al het snel verkeer en aan langzaam verkeer van rechts; onthoud ook dat rechtdoorgaand verkeer op dezelfde weg voorrang moet worden gegeven, als u links of rechts afslaat. Houd u aan de maximum snelheid: 30 km/uur in, en 40 km/uur buiten de bebouwde kom. 10. Duopassagiers van bromfietsers moeten - net als de be stuurder zelf - altijd schrijlings zitten en de voeten op voetsteunen laten rusten. Publicatie: Verbond voor Veilig Verkeer. 7. 9.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1962 | | pagina 23