(^NIEUWS 2 Doopster met „haar" kapitein Doopster met „haar" kapitein Spreker memoreerde dat men, voor de vestiging van het Christendom, in zekere landen in nieuw gebouwde burchten we! eens een meisje had inge metseld, door welke handeling dan - volgens de toenmalige opvattingen - het gebouw een ziel kreeg. „Wij zullen er in dit geval maar van afzien", troostte spreker het gezelschap „Toch is door jullie handeling een band gevormd tussen deze sleepboten met hun bemanning en jul lie. Een band die ook in de toekomst zal blijven bestaan. Ongetwijfeld zullen jullie geïnteresseerd zijn bij de verrichtingen van deze schepen en zal je, wanneer je „jouw sleepboot" op de rivier ziet, zeker aan deze dag terugdenken. De sleepboten van W.F. hebben een eervolle ge schiedenis. De traditie wilde dat zij genoemd wer den naar de Engelse naam van het bedrijf (de naam vóór de fusie met „Fijenoord nl. „Wil tons Engineering and Slipway Company Deze naamgeving is in de laatste jaren voortgezet en thans met de doop en de indienststelling van de „Company" voltooid. De naam „G. M. Roentgen" is een eerbetoon aan de oprichter van het Etablissement „Fijenoord", gesticht in 1825". Spreker legde de nadruk op de belangrijke taak van onze sleepbootkapiteins, onder wie er zijn met 36, 37 en zelfs één met meer dan dan 42 dienst jaren. „Zij zijn het," vervolgde de heer Meeuwisse, „die het eerst het directe contact tussen schip en werf maken bij de uitvoering van reparatieopdrachten. Hun optreden is dan ook vaak maatgevend voor de indruk, die op de klant wordt gemaakt. Het is geen geheim dat onze sleepboten en hun bemanning met lof in de haven worden vermeld. Moge deze goede naam gehandhaafd blijven: het materiaal is thans weer in volle glorie aanwezig." Namens de directie overhandigde spreker de beide jonge doopsters een armband, die naar wij moch ten vaststellen bizonder goed in de smaak viel bij de jongedames. Hoe zou het ook anders kunnen? Zich richtende tot de kapiteins van de beide nieuwe sleepboten, de heren K. Hogendijk en J. Vet (resp. kapitein van de „Company" en van de „G. M. Roentgen"), zei de heer Meeuwisse: „Aan u wordt thans een mooi schip toevertrouwd, modern ingericht, krachtig gebouwd en beant woordend aan de eisen van de tegenwoordige tijd. Wij zijn vol vertrouwen, dat u onze W.F.-vlag op de rivier op de traditionele wijze zult blijven ver tonen en dat gij zult voortgaan als kapitein van deze schepen bij te dragen tot de verdere bloei van onze onderneming. Daarbij wens ik u veel voor spoed. Zo straks zullen de jongedames onder uw hoede met een eerste korte vaart deze kapitale haven mond-sleepboten in dienststellen." Tenslotte sprak de heer Meeuwisse woorden van dank tot allen, die een aandeel hebben gehad in de totstandkoming van de bouw. Tekenkamer, af deling Nieuwbouw (Werktuigbouw en Scheeps bouw), afdeling Reparatie (Vaartuigen) en tot de vertegenwoordigers van Scheepsvaartinspectie en Bureau Veritas. Namens de beide vaders dankte Mr. J. J. Oyevaar de Directie voor de aan hun dochtertjes geschon ken gelegenheid de nieuwe sleepboten te dopen en voor het aangeboden geschenk.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1962 | | pagina 4