1 JUBILARISSEN VAN DE A AND 11 Vj» NIEUWS Het aantal jubilarissen, dat op 29 juni in de kan tine van het Hoofdkantoor werd ontvangen, was - in vergelijking tot enkele voorgaande bijeenkom sten - bijzonder klein. Slechts 8 werknemers, on der wie één vrouwelijke, vierden hun 25-jarig ju bileum. De toespraak van ir J. E. Woltjer was er echter niet minder hartelijk om. Integendeel, zouden wij willen zeggen. Er was nu meer gelegenheid ook de persoonlijke noot uitgebreider te behandelen. „Onze taak u met uw jubileum geluk te wensen, een taak die de leden van de directie bij toerbeurt vervullen, nemen wij gaarne op ons. Wij vinden het namelijk belangrijk met onze werknemers, die zoveel jaren hun krachten aan het bedrijf gaven, bij zo'n gelegenheid eens oog in oog te staan en hen persoonlijk te danken voor hetgeen zij ten bate van de onderneming deden," aldus begon de heer Woltjer zijn toespraak. Spreker vond de manier van jubileumviering, zoals die nu geschiedt, daarom beter dan bijvoorbeeld het samenbrengen van alle jubilarissen van één jaar op een jaarlijkse feestavond. „Dan zou het per soonlijke en intieme karakter van het jubileum ge heel verloren gaan," zei de heer Woltjer. Tot de aanwezige echtgenoten zei spreker: „De handdruk, dames, die u heden wordt gege ven, is meer dan een felicitatie met het jubileum van de mannen. Het is tevens de uiting van onze dank aan u persoonlijk. Uw man brengt een groot gedeelte van zijn leven in het bedrijf door en het kan dus zeker wel eens voorkomen, dat hij op zekere dag, na de een of andere onprettige ervaring in het bedrijf te heb ben opgedaan, wat minder vrolijk gestemd thuis komt. Dit hebt u dan aanvaard, zelfs al vond u het onaangenaam. Nooit hebben wij over iets derge lijks van u een min of meer gepeperde brief ont vangen. Voor uw medewerking, dames, deelt ook u in onze dank." Na de algemene toespraak reikte ir Woltjer de ge bruikelijke geschenken uit en deed dit vergezeld gaan van een hartelijk persoonlijk woord tot ieder van de jubilarissen, waarin de soms uitzonderlijke prestaties van de betrokkenen werden belicht. Na het officiële gedeelte volgde een ongedwongen koffieuurtje en - nooit te vergeten - het verplichte optreden van één der zeer weinige adellijke per sonen onder ons: de foto-graaf.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1962 | | pagina 13