100 DAGEN VEILIG GEWERKT MOEILIJKER DAN GEDACHT Van een der 26 deelnemers aan de Staatsmijnen-Wandeltocht op 21, 22 en 23 juni ontving de Redactie een uitgebreid en enthousiast verslag over deze gebeurtenis. Relaas moest het artikel sterk worden bekort. 13 (^NIEUWS In de Bedrijfsschool schonk men op 22 juni bijzon dere aandacht aan het feit, dat in het Voorberei dend leerjaar de eerste mijlpaal in de Veiligheids competitie werd bereikt, n.l. 100 dagen veilig ge werkt. Waarom werd hieraan ietwat meer aandacht geschonken De heer Valk zei er - aangehoord door de betrok ken leermeesters en plm. 60 leerlingen - dit van: „Het bereiken van deze mijlpaal is voor deze groep blijkbaar moeilijker dan voor andere. Men heeft er nl. 205 dagen over gedaan, alvorens er 100 dagen achterelkaar zonder ongevalsonderbreking werd gewerkt. In andere groepen doet men daar Volop aandacht voor de heer Valk 120-150 dagen over. Dit is wel een groot verschil en het kan dus echt wel beter. Het is ook de eer ste keer, dat deze groep in de competitie dit hoog tepunt heeft bereikt. Daarom besteden wij er iets meer aandacht aan." Vervolgens legde de heer Valk de leerlingen de gewetensvraag voor, wie van hen steeds en overal de Veiligheid ten volle heeft betracht en vroeg: „Wie van jullie durft daarvoor de hand op te ste ken?" Met enkele praktijkvoorbeelden toonde spreker aan, hoe het niet moet, maar er komen ongevallen voor, waaraan men werkelijk niets kan doen. „Jullie hebt nu de eerste mijlpaal bereikt en dit is een felicitatie waard. Er is geen prijs aan ver bonden en toch hebt jullie je best gedaan. Dit strekt jullie tot eer. De wimpel op het bord is een herinnering aan dit feit en tevens een aansporing op dezelfde veilige weg voort te gaan." Tenslotte dankte spreker de leermeesters Van der Bend, Van Duivenbode en Immerzeel voor hun po sitieve bijdrage in dit succes. De Veiligheidsinspecteur, de heer Potuyt gaf en kele cijfers betreffende de ongevallen tijdens de lopende competitie. „Er vonden in de afgelopen 205 dagen hier 9 on gevallen plaats, waarvan 6 tijdens de sport, één in het verkeer en twee in de werkplaats. Die sporton- gevallen kunnen er op wijzen, dat men zich meer moet leren beheersen. Overigens geldt dit ook in het verkeer en in de werkplaats." Op 20 juni vertrokken wij o.I.v. de heer Dekker per trein vanuit Rotterdam naar Valkenburg. Onze ploeg telde 26 jongens met als leider de heer Van Maanen. Na het diner per bus naar de paradeplaats in Heerlen, waar verscheidene autoriteiten van de E.G.K.S. en de Staatsmijnen toespraken hielden. Terug naar Valkenburg en vlug te bed: wij wilden de volgende dag goed uitgerust aan de start ver schijnen. Eerste dag. Om 7 uur opstaan, dan wassen, aankle den en om 8 uur ontbijten. Om 9 uur vertrek naar Heerlen. Daar waren veel mensen op de been. Wij za gen er in onze overall en met de helm op keurig uit. De start was te ongeveer kwart voor tien. Op de verzorgingsposten werd een verfrissing aange boden. Om 12 uur werd de lunch gebruikt. De tocht ging verder door heuvelachtig terrein, waar het mulle zand het lopen erg bemoeilijkte. Wij ar riveerden te half drie aan het eindpunt. Afmelden en weer naar Valkenburg terug. Weer vroeg naar bed. Tweede dag. Gestart voor de tweede tocht om half tien. Het werd een nog zwaardere tocht dan op de eerste dag en de verzorgingsposten van de E.H.B.O. hadden veel te doen: blaren bij de vleet. Het mars tempo lag belangrijk lager dan op de vorige tocht. Wat hebben wij genoten van het mooie heuvel landschap Na de middagpauze ging het aanvankelijk in een wat sneller tempo, maar tegen het einde van de reis zakte het steeds meer af. Vrij laat - omstreeks half 5 - bereikten we het eindpunt.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1962 | | pagina 15