(^NIEUWS 4 respectievelijk aan bakboord- en aan stuurboordzijde op het sloependek opgesteld. Deze boten zijn ver vaardigd in sandwichconstructie uit met glasvezel ver sterkte polyester. De electrisch-hydraulische stuurmachine wordt van de brug af bediend door middel van een Sperry hoofd/ automatische- en hulpbesturing. Het handsturen ge schiedt uitsluitend door middel van een zgn. "tiller pilot". Behalve met de gebruikelijke nautische instrumenten is het schip uitgerust met een Raytheon radar instal latie met extra "true motion Kelvin-Hughes indica tor", een echolood-, een log- en een richtingzoeker- installatie, aansluiting voor een Decca navigator, Lo- ran-installatie en een 28-kanaals Philips V.H.F. tele- fonie-installatie. Het radiostation beschikt, behalve over de wettelijk voorgeschreven telegrafie-installatie, bovendien nog over een 250 watt midden- en hoogfrequente telefo- niezender. Hierdoor is de „Grebbedyk" over grote af stand telefonisch bereikbaar. Voor het radiografisch ontvangen van weerkaarten en golfhoogtekaarten is een speciale installatie aan boord, waardoor het mogelijk is praktisch op elk uur van de dag "up to date" weerkaarten en golfhoogtekaarten te ontvangen. Inrichting voor de bemanning: De verblijven voor officieren en bemanning, welke in het tussen ruim V en VI opgebouwde dekhuis zijn gelegen, zijn volgens moderne opvattingen ingericht. Praktisch alle officieren en de onderofficieren be schikken over een één-persoonshut, de overige be manningsleden zijn in twee-persoonshutten onderge bracht. In alle hutten is het mogelijk een radiotoestel aan te sluiten op het centraal radio-antenne-systeem. Zowel de hutten als de eetzalen, kaartenkamer, radio station en de kantoren zijn "air-conditioned". In de eetzaal voor de officieren is een televisie-moeder- toestel en in de eetzaal voor de overige bemanning een monitor met afzonderlijke luidsprekers geplaatst. In deze ruimten zijn ook speciale radio-ontvangers opgesteld voor ontspanning op zee. Voortstuwingsinstallatie, enz.: De „Grebbedyk" wordt voortgestuwd door een 8- cylinder enkelwerkende, tweetakt Wilton-Fijenoord M.A.N.-dieselmotor met drukvulling, type K 8 Z 78/155 c. met een vermogen van 10400 apk bij 119 omwentelingen per minuut. Deze motor is ge schikt voor zware olie. Drie dieselgedreven gelijk stroomdynamo's, elk met een capaciteit van 250 kW en 220 Volt, zorgen voor verlichting en stroom voor het aandrijven van dek- en machinekamerwerktuigen. Tegeltableau in de eetsalon officieren, aangeboden door de doopster, mevrouw J. Anema-Van Houten

Wilton Fijenoord Nieuws | 1962 | | pagina 6