vraagstukken over tarief, veiligheid, personeelsbeleid, ziekenkas, Willy Wilton-Fonds enz. enz. komen dan ook regelmatig ter sprake. Bij het vooroverleg inzake de werktijdverkorting en de werkclassifica- tie heeft de O.R. zijn steentje bijgedragen. „Niet alles gaat even vlot. Om een moeilijke zaak tot een goed resultaat te brengen is vaak lang durig overleg nodig. De verscheidenheid van per soonlijke instellingen t.a.v. de te behandelen kwes ties speelt een rol. Technici bijvoorbeeld zullen sommige zaken anders zien dan wij, maar door een open gesprek kunnen vele uiteenlopende standpun ten nader tot elkaar worden gebracht. Een O.R. is in de toekomst niet meer weg te denken en ik hoop, dat de vele problemen, die er wel altijd zul len zijn, op de beste wijze mede door het werk van de O.R. worden opgelost." Van de gelegenheid tot vragen stellen werd druk gebruik gemaakt. Inleider moest over de samenstel ling, zittingsduur, ontslag (beroepscommissie), ideeënbus, ziekenkas, ziekenfonds en veiligheid ve le vragen beantwoorden. Over enkele onderwerpen, als ideeënbus e.a., ont wikkelde zich een interessante gedachtenwisseling. Ir Philips betoogde, dat het in het Philips-bedrijf voorkomt, dat een afdelingschef blij is als er uit zijn afdeling vele en goede ideeën worden ingezon den. Zo'n chef ziet dit niet als een aanval op zijn beleid. Dit standpunt komt ook geheel overeen met de opzet van de ideeënbus: de mens aan het den ken zetten. Aan het slot van de dag sprak ir Philips een dank woord en constateerde, dat in de door W.F. en Philips afgeleverde produkten veel verschil zit, maar er is één overeenkomst: in beide bedrijven zijn er mensen aan het werk. Deze moeten met el kaar samenwerken. De veranderingen in de onder linge verhoudingen in de bedrijven, die zich heb ben voltrokken en hetgeen op dit gebied nog ge beuren kan, kunnen en konden slechts plaats vin den door eerlijke probleemstelling. Hij had bij W.F. een prettige verhouding tussen de mensen onderling mogen constateren en hij dankte voor de bijzonder geslaagde dag. Spreker hoopte, dat hij de W.F.-Ondernemingsraad te gelegener tijd nog eens in Eindhoven zou mogen verwelko men, maar hij kon, in tegenstelling tot W.F., geen typisch W.F.-produkt - een schip - aanbieden, zo als hem hier een eigen produkt - een lamp - werd aangeboden.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1962 | | pagina 11