IN ANDERE BANEN VEILIGHEIDSSUCCES IN DE KOPERSLAGERI) - FITTERI) veiligheidsnieuws ^NIEUWS 16 Nu de veiligheidscompetities over vrijwel de gehele werf vlot verlopen, komt het bereiken van bepaalde hoogtepunten (100, 175 en 250 dagen) met de re gelmaat van de klok terug. Dit is prettig, want het bewijst, dat onze werkne mers de onderlinge wedstrijd in het belang van veilig werken serieus opnemen. Met dezelfde regelmaat verschijnen echter ook korte verslagen over de viering van zo'n mijlpaal, zelfs zó veelvuldig, dat soms in één nummer drie, vier artikelen van dezelfde strekking werden gepu bliceerd. De Redactiecommissie heeft zich daarom afge vraagd: is dit niet te veel van het goede? Zij is tot de slotsom gekomen, dat men met een eenvou dige vermelding der mijlpalen wel zou kunnen vol staan. In overleg met de betrokkenen is men tot het navolgende besluit gekomen: met ingang van de nieuwe jaargang in januari 1963 zullen alleen korte mededelingen over bedoelde gebeurtenissen in het W.F.-Nieuws worden opgenomen, eventueel aangevuld met een overzicht van de competitie stand in de betreffende afdeling of groep. Op of omstreeks diezelfde tijd zal door middel van een nieuwe rubriek op andere wijze toch regelmatig de vei ligheid onder de aandacht van het gehele personeel gebracht worden. De titel zal zijn: Met de Veilig heidsinspecteur op stap. Dit betekent vanzelfspre kend niet, dat uw verslaggever buiten de werf aangename tochtjes met één der Veiligheidsinspec teurs gaat maken. De bedoeling is, dat tijdens een rondgang over de werf en/of door de werkplaatsen aan de hand van de praktijk aspecten van veilig - en van onveilig - werken ter sprake komen en aan u allen - ter overdenking - worden doorgegeven, uiteraard ontdaan van het persoonlijke element. De Redactie. Op 12 september bereikte één der drie groepen, die aan de Veiligheidscompetitie in de Kopersla- gerij-Fitterij meedoen, de 175 dagen veilig werken. Deze ploeg (107 man) kwam op 14 september bijeen en werd door de heer D. A. v. Woerkom toegesproken. Hij legde er de nadruk op, dat het niet in de eerste plaats aan de aard van de werk zaamheden ligt of er al of niet veilig gewerkt kan worden. „Het ligt grotendeels aan onszelf. De statistieken tonen dit duidelijk aan. In de Koperslagerij-Fit- terij is het aantal ongevallen in de laatste tijd hard teruggelopen. Wellicht is jullie succes een aanspo ring voor de andere groepen om de nodige zelf discipline op te brengen t.a.v. veilig werken. Een veiligwerkende groep is ook een goed geor ganiseerde groep, waarin het prettig is te werken", aldus spreker. De heer Sparreboom vergeleek het gemiddelde on- gevalscijfer van 1947 tot en met I960 met dat van 1961. Dit was respectievelijk 18 en 19 per 100 werknemers. Hij maakte er de groep geen verwijt van, „maar", zei hij, „het bewijst, dat wij de strijd tegen de ongevallen nog intensiever moeten aan pakken. In de Koperslagerij-Fitterij kunnen zeer zeker nog vele ongevallen voorkomen worden." Namens de Ondernemingsraad sprak de heer Blommers een gelukwens uit. De heer Sterkman (Ondernemingsraadslid) betoog de, dat veilig werken in het belang van iedere werk nemer en diens gezin is. Hij wees op de blijvende gevolgen van sommige ongevallen: blijvend nadeel voor de betrokkene. In de plaats van baas H. Eykenbroek (met vakantie) sprak voorman G. Zonneveld. Hij is van mening, dat vooral ook de wisseling in de Veiligheidscom missies steeds meer werknemers daadwerkelijk be trekt in de strijd tegen de ongevallen. Mede daar door is het aanzien van de Veiligheidscompetitie gestegen.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1962 | | pagina 20