wat kunnen met bladeren IDavid Kitting spatwerk met blad-schablonen Vandaag hebben we behalve bladeren, papier, scho tel en verf ook een tamponeerkwast nodig. Dat is een kwast met niet al te lange haren, die wat veer krachtig zijn. Je legt een blad op het papier. De kwast wordt niet al te diep in de verf gedoopt en je tipt met de kwast langs de omtrek van het blad. Als je later het blad wegneemt staat in een „kransje" verf het blad op je papier. Je kunt dit met verschil lende kleuren herhalen en de „bladomtrekken" door elkaar heen laten lopen. Je kunt ook zo'n bladomtrek uitknippen. Daardoor krijg je een schabloon. Als je goed kunt knippen maak je ook nerven in het blad. Dan knip of snijd je slechts kleine stukjes van het blad uit en laat de nerven staan. Op dit bladscha- bloon gaan we weer tamponeren. Beide vormen: om- trekblad en schabloonblad kun je door elkaar ge bruiken waardoor je een prachtig bladpatroon krijgt. Je kunt dit werk ook combineren met spatwerk. Als je blad aardig onder de verf is komen te zitten, door dat je er enige malen met verschillende kleuren over heen gespat of getamponeerd hebt, keer je het blad eens om. Ja, met de verfkant op je papier. Je legt er een ander papiertje op en wrijft er enige malen over heen. Op die manier maak je een kleurige afdruk van het blad. Vooral als het blad duidelijke nerven heeft en niet droog is, krijg je mooie afdrukken. Gebruik de nu besproken technieken eens door elkaar. Als het je op papier goed afgaat, kun je het met water vaste verf of stoffeninkt ook op stof proberen. Een fijn linnen stof of haardoek (tetra genoemd, een soort katoenweefsel) zijn daar wel geschikt voor. afdruk met verf van het blad getamponeerde bladomtrek en uitgeknipte bladomtrek

Wilton Fijenoord Nieuws | 1962 | | pagina 27