ONDERNEMINGSRAAD N.V. PHILIPS GLOEILAMPENFABRIEKEN uit Eindhoven bij ons Meestal geeft een rondleiding in en over ons be drijf aan de toegevoegde rondleiders besognes ge noeg, maar er is bij hen ook sprake van voldoening als het bijvoorbeeld cursisten betreft, die zo ent housiast zijn als de Ondernemingsraadsleden van de Philips Gloeilampenfabrieken te Eindhoven. Deze groep, waaronder 3 dames-leden, bracht op 4 oktober een bezoek aan W.F. Voor vrijwel de meesten van hen was een scheeps werf een nooit gezien object. De afmetingen van sommige machines, bijvoorbeeld in de machinefa brieken, maar ook in de S.B.-loods, maakten hen af en toe wel even stil. Een leuk moment beleefden wij in M.F. II. In een der werkplaatsen zijn namelijk apparaten onder handen, die door de Philipsmensen werden her kend als „montagemolens", die in de fabrieken te Eindhoven worden gebruikt. Van „toehoorders" werden zij plotseling „excursieleiders" en sommi gen legden nauwkeurig uit hoe en waarvoor men deze machines in hun fabrieken gebruikt. Deze O.R. vertegenwoordigt een slordige 34000 personeelsleden in Eindhoven, maar in hun hou ding en optreden was er niets, dat van enige „meer waarde" ten opzichte van het W.F.-bedrijf sprak. Integendeel! De spreekwoordelijke Brabantse ge moedelijkheid las men van hun gezichten en hoor de men in hun opgewekte gesprekken. In de ochtenduren werd de groep in de kantine aan de kop van de haven door ir B. Wilton be groet. In het bijzonder heette hij ir F. J. Philips, de voorzitter van de Eindhovense O.R., welkom. Via een interessant overzicht uit de geschiedenis van het W.F.-bedrijf (waarin ook voor insiders weer nieuwe historische feiten voorkwamen!) en via de organisatie in de onderneming kwam ir Wil ton op het terrein van de Ondernemingsraad. Spre ker meende te kunnen stellen, dat deze lichamen in de verschillende bedrijven met problemen van dezelfde strekking te maken krijgen. Aan de hand van een grote kaart van het W.F.- bedrijf vertelde de heer Wilton zijn gasten een en ander over de gestadige groei van de Schiedamse werf en over de verhouding tussen de Reparatie- en Nieuwbouwafdeling. Daaruit is namelijk een noodwendige samenwerking gegroeid, die onmis baar is geworden. Wel voegde spreker hier aan toe dat op het terrein van de Nieuwbouw van enige kentering sprake is ten aanzien van de gunstige tijden van enige jaren geleden. De rondleiding over de terreinen eindigde met een bezoek aan de Bedrijfsschool, waar één der leer lingen (L. Jansen) een prachtige oud-hollandse muurlamp aan ir Philips aanbood als geschenk van de W.F.-Ondernemingsraad aan de Philips-O.R. Na de lunch hield de secretaris van onze O.R., de heer B. Blommers, een inleiding over de plaats en het werk van de Raad in onze onderneming. Ook over de verkiezingen zei hij het nodige. Hij bracht ter sprake hoe de Kleine Commissie werkt: dit lichaam is géén bestuur, betoogde de heer Blom mers met nadruk. Vele problemen moeten in de volledige Raad worden gebracht. Een kaart, waar op de plaats van de O.R. in de diverse bedrijfsin- stanties was aangegeven, verduidelijkte de toe spraak. Geen enkel belangrijk onderdeel van het bedrijf of de O.R. heeft daar haar vertakking en

Wilton Fijenoord Nieuws | 1962 | | pagina 8