3 (^NIEUWS Over enige tijd zal hiermede de oude en roemruchte werf van Wilton in Rotterdam een nieuw gezicht ge kregen hebben en ongetwijfeld bijdragen tot het hand haven van de goede naam, die het Rotterdamse ha vengebied verworven heeft, wat betreft dienstverle ning aan de internationale scheepvaart." De heer Meeuwisse dankte tenslotte mevrouw Wilton voor de door haar verleende medewerking. De kapi tein van de Athena" zal t.z.t. een Delftsblauw bord ontvangen als aandenken dat zijn schip als eersteling in dok 3 werd opgenomen. Optimistisch geluid uit de Ondernemingsraad Namens de Ondernemingsraad sprak de secretaris, de heer B. Blommers, een gelukwens tot de directie en herinnerde zijn gehoor eraan, dat „hier, op de oude zaak - lange tijd de glorie van het geslacht Wilton - zeer veel tot stand kwam en dat van hieruit de stoot werd gegeven tot de oprichting van een nieuw en groter bedrijf in Schiedam." De heer Blommers hoopte, dat na de algehele ver nieuwing van de werf Rotterdam de zaken daar zó goed zouden gaan, dat „men van hieruit werk zal moeten overdragen aan de werf Schiedam en dat men, zoals in het verleden, hiervandaan wederom de stoot zal geven tot de op richting van een nieuw bedrijf De reactie op dit wel zeer optimistische verlangen was, zoals begrijpelijk, er een van vrolijkheid. Persconferentie In de daarna gehouden persconferentie werden door de vertegenwoordigers van verscheidene bladen vele vragen gesteld. Uit de beantwoording bleek, dat onze directie zich over de huidige, minder florissante tijd in de scheeps bouw ook zorgen maakt, hoewel bij een gemengd Reparatie-/Nieuwbouwbedrijf, als het onze, bij stag natie in de Nieuwbouwafdelingen door minder or ders, een overschakeling naar de Reparatiesector ge deeltelijk zal plaatsvinden. De werf is nog redelijk bezet, maar de concurrentie op de internationale markt is bijzonder scherp, ook ten aanzien van scheeps- reparaties. De modernisering van het gehele bedrijf werpt echter vruchten af. De bouw van twee onder zeeboten voor onze Koninklijke Marine is een be langrijke opdracht. Het aantal manuren voor de bouw van één zo'n boot vergt er ongeveer evenveel als voor de bouw van een 50.000-tons tanker. In het begin van het nieuwe jaar wordt o.a. nog een groot reparatie- karwei uit Amerika aan de werf verwacht.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1963 | | pagina 5