uitgelegd krijgen; dan mag je maar zo niet een serenade op straat brengen, daar moet een ver gunning van de gemeente bij zijn. Die kwam vlot, dat is waar. En dan: zijn er zieke mensen in de buurt, want die zou je natuurlijk enorm storen met de muziek. Ze waren er gelukkig niet, maar je moet het toch allemaal nagaan. En dan tenslotte: als het regent dan lopen al je plannen in de war en kun je weer van voren af aan beginnen". Maar het regende niet en de grootvader van de regisseur (zijn vader is La Questra en hij speel de óók nog in de Elarmonie van W.F.) kreeg zijn serenade, 's Middags, op die zaterdag in april, in de zon. Tien man sterk was de filmploeg die de ter reinen van W.F. binnenrukte: geluidsmannen en cameramensen, regisseur en productieleider, electriciens en dan nog degenen die alles van die oneindige aantallen kabels afweten. „Als je mij maar niet neemt, want ik droog le lijk op", riep baas Piet van der Hoek. We dronken koffie en dachten: hoeveel keer zijn we die „Avedrecht" nu op en af geweest? We waren de tel kwijt, voelden de voeten en hielden de herinnering over aan een machtig- schip-in-afbouw. „Moeten de mannen van W.F. nu naar het buitenland om die televisiefilm te zien," vroeg ik aan de heer Das. „Neen, neen, het is de bedoeling dat ze hem hier bij W.F. ook te zien krijgen, dat we hier de film draaien als ie helemaal klaar is, dat wordt geregeld", sprak de heer Das. En buiten zei iemand: „Weet je wat leuk is voor een volgende film De knaap die we hier hebben en die steeds maar praatte over een mo tor die hij wilde kopen. Toen hebben we in de schafttijd eens de pedalen van zijn fiets achter aan vastgelast en een uitlaat aan de vork. Je had dat gezicht moeten zien. Onbetaalbaar". P. W. RUSSEL Bij de foto's van links naar rechts: Filmploeg van Polygoon kruipt de kraan in Cameraman Gerard van Zalingen met brilfilmt dek van Avedrecht" Karei Das, productieleider Copyright Multicolor" Rotterdam

Wilton Fijenoord Nieuws | 1963 | | pagina 19