Ploegleidersbijeenkomst BEDRIJFSSCHOOL NIEUWS W.F. - Bedrijfsschool groet via de Wereldomroep de opvarenden van de s. 1.1. „Videna" 25-jarig jubileum op de Bedrijfsschool Drie van onze leerlingen, t.w. Fred Schulzgen, Piet Haage en Martin de Ruiter waren uitverkoren om met hun begeleider, de heer C. Veldboer, namens de Bedrijfsschoolleerlingen een groet te zenden aan de bemanning van ons adoptieschip „Videna". Een en ander gebeurde in het kader van de Koop- vaardijprogramma's „Het schip van de week". De gastheer was de Maatschappij Shell Tankers N.V en evenals bij de vorige uitzendingen, bleek weer welk een uitnemende gastheer Shell Tankers is. Na een uitgebreide koffietafel werd het program ma opgenomen en onze afgezant, Martin de Ruiter, sprak met heldere stem zijn groet in de microfoon, voor hem vastgehouden door de charmante gast vrouw Teddy Scholten. Ter voorbereiding van het Bedrijfsschool-Vormings- kamp 1963, heeft er een avondbespreking plaatsge vonden op: dinsdag, 16 april j.l., in de kantine Kop Haven, waarbij de kampleiding en de ploegleiders, 52 in ge tal, gezamenlijk over de plannen hebben gesproken. De ploegleiders zijn leerlingen die door de kamplei- ding gekozen zijn en die ieder de leiding zullen krij gen over een groep van 5 of 6 medeleerlingen om gezamenlijk de opdrachten in het kamp tot een goed einde te brengen. Na de opening door de Chef van de Bedrijfsschool, de heer WG. E. Valk, die onder meer uiteenzette, waarom juist deze leerlingen waren gekozen om de verantwoordelijkheid te dragen van ploegleider, kreeg de kampleider, de heer H. P. van Maanen het woord, die onder meer met deze jongens het kampprogram ma besprak. Na de pauze had er een forum achter de tafel plaats genomen, waarin o.m. de heren Bijloo, Van der Bend, Van Duivenbode en Kr eft de talrijke vragen van de jongelui op gedegen wijze beantwoordde. Hierna werd deze belangrijke en gezellige avond be sloten met het vertonen van 2 films over de „Out ward Bound School" door de heer De Wit. Op 4 april herdacht de heer J. Koenderman de dag, waarop hij 25 jaar geleden in dienst trad bij Wilton- Fijenoord. Vanzelfsprekend is deze dag op de school niet onop gemerkt voorbijgegaan. Kleine en grote organisa toren hebben er voor gezorgd, dat dit jubileum één grote feestdag is geworden. Het begon al 's morgens om half acht in de can- tine van de school, waar leraren, leerling-bankwer kers, leerling-draaiers en een deputatie uit de leer lingen-afdeling Machinefabriek zich hadden ver zameld. De chef van de Bedrijfsschool richtte het woord tot de jubilaris en met de felicitaties overhandigde hij namens de leraren het cadeau - een leren schrijf map. De leerlingen volgden dit voorbeeld en uit de ge schenken was duidelijk op te maken, dat de heer Koenderman een hartstochtelijk roker moet zijn. Hierna werd de jubilaris door zijn leerlingen be geleid naar de praktijkhal, die voor deze gelegen heid feestelijk was versierd. 21

Wilton Fijenoord Nieuws | 1963 | | pagina 23