Het Koninklijk Bezoek in kleuren Orgaan van en voor het personeel van Wilton-Fijenoord Schiedam In de Kantine Kop Haven was maandagavond, 25 maart jd, een uitgebreid gezelschap genodigden bijeen om getuige te zijn van de overdracht aan het Gemeentebestuur van de kleurenfilm, die in op dracht van W.F. gemaakt is ter gelegenheid van het Koninklijk Bezoek op 13 september 1962. De raadsleden waren er, voor het merendeel, met hun echtgenoten, verder de leden van het Schie- damse Comité, het Comité van W.F., vertegenwoordigers van de Schiedamse Gemeenschap en vele anderen. De heer ir. B. Wilton hield een geestig speechje, waarin hij zei, dat men het maar had gewaagd, „de berg naar Mohammed te laten komen", omdat voor een zo uitgebreid gezelschap het stadhuis niet ruim genoeg was. Spreker dankte de burgemeester voor de uitno diging om H.M. de Koningin op het bedrijf te ont vangen. Het was voor de directie een prettige erva ring te kunnen vaststellen, dat men in het bedrijf zo enthousiast aan het bezoek heeft meegewerkt. Een uitlating van één der bazen typeerde het zo duidelijk n.l.: „Wij hebben 14 dagen ons best gedaan om er een nette huishouding van te maken en we hebben niet één keer ruzie gehad De heer Wilton releveerde de goede samenwerking met het gemeentebestuur en de politie en zei bijzon der blij te zijn als bewijs van erkentelijkheid deze film te mogen aanbieden. Na vertoon van de film dankte de burgemeester, mr. J. W. Peek, namens het gemeentebestuur voor het prachtige geschenk en voor de gezellige sfeer, waarin de aanbieding en vertoning hadden plaats gehad. In 1925, aldus spreker, na het bezoek van H.M. Konin gin Wilhelmina, is een gedenkboek gedrukt, maar thans kan het gemeentebestuur het moderner doen: een film kan bij alle passende gelegenheden weer worden afgedraaid; misschien reeds bij de eerstvol gende verjaardag van H.M. de Koningin. Spreker herinnerde eraan, dat Hare Majesteit de Ko ningin zeer voldaan was over het bezoek en in de kantine bij Wilton-Fijenoord zelfs gezegd heeft: „De

Wilton Fijenoord Nieuws | 1963 | | pagina 3