JUBILEA JUBILEA JUBILEA JUBILEA JUBILEA JUBILEA JUBILEA JUBILEA dag is zo mooi geweest - ik wil nog graag een poosje blijven, als de burgemeester er tenminste niets tegen heeft." Zo is de Koningin dan drie kwartier langer gebleven dan aanvankelijk in de bedoeling lag. De beslissing om het Hoge Bezoek uit te strekken tot de werf van Wilton-Fijenoord was niet moeilijk. Wilton- Fijenoord is Schiedams voornaamste industrie; de kranen, dokken en rompen van schepen geven een bepaald cachet aan het stadsgeheel. Bovendien is de werf de bestaansbron voor een groot deel van de bur gerij en met het Schiedamse leven innig vergroeid. Samen met deze film en de andere, die deze 13e sep tember zijn gemaakt, kan het gemeentebestuur thans een blijvend historisch beeld geven van het gehele bezoek. De burgemeester noemde in dit verband ook de kleu renfilm van de heer A. W. Krijger van Huize Bra bant, die eveneens werd vertoond, alsmede de opna men van de TV van de ontvangst in de Aula. Bij elkaar genomen is er zoveel, dat de gemeente thans een complete weergave bezit van de gehele dag. Spre ker eindigde zijn toespraak met het uitspreken van de beste wensen voor de toekomst van onze onder neming. Hierna bleef het gezelschap nog geruime tijd gezellig bijeen. Op vrijdag, 29 maart, waren we weer in de kantine van het hoofdkantoor bijeen om een aantal mede werkers te huldigen in verband met hun 40- resp. 25-jarig dienstverband bij onze maatschappij. Ons directielid, de heer J. E. Woltjer, heette allen har telijk welkom en zei, dat het toch wel een gelukkige omstandigheid is om een 40- of 25-jarig dienstver band te vieren, temeer daar dit tegenwoordig niet zo wordt doorkruist door onderbrekingen, zoals dat vroe ger nogal eens gebeurde. Als er nu tijdelijk verminde ring van werkzaamheden is, dan zitten de mensen in de kantine, hetgeen inhoudt, dat we nu dus de ver antwoording voor deze vermindering gezamenlijk dragen. Overigens hoopt hij natuurlijk, dat we ons allen in het bedrijf blijven inzetten om aan alle even tualiteiten het hoofd te kunnen bieden. Hij vond het bijzonder plezierig, dat het weer zijn beurt was om als directielid van deze voor de jubila rissen zo gedenkwaardige dag een feestdag te maken. Als eerste jubilaris huldigde de heer Woltjer, de heer C. van Kapel, die zijn 40-jarig dienstverband her dacht en hij memoreerde de goede verdiensten van de jubilaris voor het bedrijf. Hierna deelde de heer Woltjer hem mede, dat de directie van de burgemeester van Rotterdam, de heer Mr. G. E. van Walsum, het bericht heeft ontvangen, dat aan de jubilaris op 8 maart 1963 door H.M. de Koningin de bronzen ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau, is toegekend. Gaarne voldeed spreker aan het verzoek van de burgemeester om de heer Van Kapel het ereteken op te spelden. Hij vond het bijzonder plezierig, dat de burgemeester - wanneer hij het zelf niet kan doen - deze eer gunde aan een directielid van ons bedrijf. Als eerste wenste hij de heer Van Kapel geluk met zijn onderscheiding en bood hem namens de directie de bronzen draagmedaille aan. Hierna verzekerde de heer Woltjer de andere jubi larissen, dat hun huldiging hierdoor heus niet in het water viel en achter elkaar kwamen zij bij hem en kregen een persoonlijk woord en werden bedankt voor alles wat zij in de afgelopen jaren voor het bedrijf hadden verricht. Dan wendde de heer Woltjer zich tot de dames van 2

Wilton Fijenoord Nieuws | 1963 | | pagina 4