Vakantiecursus voor middelbare scholieren In de tweede helft van april j.l. werd, onder auspi ciën van de Stichting Contactcentrum Bedrijfsleven- Onderwijs, voor de derde maal achtereen in ons be drijf een vierdaagse paasvakantiecursus voor een tiental middelbare scholieren georganiseerd. Evenals beide vorige keren werd ook deze cursus een succes. Deze vakantie-cursussen, welke door het gehele land worden gegeven, hebben ten doel aan leerlingen van de hoogste klassen van middelbare scholen een indruk te geven van een werkkring in het be drijfsleven en hen zodoende behulpzaam te zijn bij het kiezen van hun beroeps- of studierichting. Het betreft hier geenszins vakantiewerk in de ge bruikelijke zin; de deelnemers ontvangen geen be taling voor verrichte werkzaamheden. Door de programma's van de cursussen, welke lezingen, dis cussies, bedrijfsexcursies en algemene voorlichting bevatten, worden de deelnemers in de gelegen heid gesteld zich een beeld te vormen van een werkkring in de bedrijfstak, waartoe de onderne- ming, welke zij voor een stage hebben uitgekozen, behoort. Elke deelnemer verplicht zich om een beknopt, za kelijk verslag van zijn ervaringen gedurende de vakantie-cursus samen te stellen. Het per onder neming beste verslag wordt geheel of gedeeltelijk gepubliceerd in een door het C.B.O. uitgegeven blad, dat uitsluitend is gewijd aan de bedoelde cursussen en dat is getiteld „Op verkenning in de vakantie 1963". De hier gepubliceerde foto's geven enkele momen ten weer uit het gevarieerde programma. v. S.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1963 | | pagina 11