Harmonie en koren gaven een goed concert Gezien het grote succes van het vorige jaar konden wij ons op donderdag, 18 april j.L, wederom vol verwachting naar het Passage-Theater te Schiedam begeven om een gezamenlijk concert van harmonie en koren te gaan beluisteren. Een goed gevulde zaal zat reeds met spanning te wachten, toen de erevoorzitter van de harmonie, ir B. Wilton, voor het voetlicht verscheen om de avond te openen. In zijn welkomstwoord kondigde hij een verrassing aan: het jeugdorkest van de har monie zou op deze avond voor de eerste maal in het openbaar optreden. Na het opengaan van het doek werden de keurig-geuniformeerde jongens en meisjes met een hartelijk applaus ontvangen. Onder leiding van hun dirigent, de heer Th. Mar- tijn, brachten de jongelui op enthousiaste wijze enkele nummers ten gehore. Hierna nam de heer H. L. Willemse, die eveneens leraar van het jeugdorkest is, de leiding over om twee eigen composities te dirigeren. Vooral in zijn W.F.-Jeugdmars kwamen de jonge muzikanten tot een voortreffelijke prestatie. Na hun succesvol debuut mochten de leraren en hun pu pillen een warme en verdiende ovatie in ontvangst nemen. Hierna presenteerden harmonie en koren zich in een gezamenlijk openingsnummer. Onder leiding van de heer L. Th. Jansen, dirigent van de harmo nie, werd uitgevoerd „Die Ehre Gottes aus der Natur" van Ludwig van Beethoven. Dit prachtige werk werd met bezieling ten gehore gebracht. Het volgende gedeelte van het programma werd verzorgd door de harmonie, eveneens onder leiding van de heer Jansen. Als eerste nummer kregen we te horen „1812 Ouverture Solennelle" van P. I. Tchaikowski. De dirigent gaf vooraf een duidelijke uitleg over dit stuk. Deze, voor een amateur-orkest zeer moeilijke ouverture, kreeg een goede uitvoering met een daverend slot, waarin een nieuwe aanwinst, een buisklokkenspel te horen was. Vervolgens werd uitgevoerd „Woodland Pictures" 10

Wilton Fijenoord Nieuws | 1963 | | pagina 12