van P. E. Fletcher. Dit speciaal voor harmonie orkest geschreven werk was in 1962 op de con coursen van de Kon. Ned. Federatie het verplichte nummer voor de vaandelafdeling. Ook het lichtere genre ontbrak niet op het pro gramma. Een prettig klinkende „Oklahoma Selectie" van Rodgers en Hammerstein werd tot slot gevolgd door de pittige mars „Men of Music". Hiermee kwamen we aan de pauze, waarin Jos. Carpay op zijn hammondorgel voor een prettige sfeer zorgde. Na de pauze was de beurt aan de zangkoren. Hierbij maakten we voor het eerst kennis met ds nieuwe dirigent van de koren, de heer B. Middelman. Het mannenkoor bracht een drietal Russische lie deren ten gehore. „Russisch Soldatenlied" en „Ei Oechnjem" konden ons zeker bekoren. Zeer te waarderen was ook het bekende „Die Zwölf Rauber". De solo hierin werd verdienstelijk gezongen door de heer Gabreëls. Het dameskoor liet zich ook van haar goede kant horen in twee liederen, n.l. „Laudate Pueri" van Felix Mendelssohn Bartholdy en de Negro-Spiritual „Little David". In een gezamenlijk optreden van harmonie en koren konden we het overbekende „Land of Hope and Glory" beluisteren. Dit werk doet het altijd goed en het werd zelfs gebisseerd, waarbij de aanwezi gen op verzoek ijverig meezongen. Het daarop volgende „Strike up the Band" van George Gershwin vereiste een tempo dat voor de zangers grote moeilijkheden opleverde. Wellicht was dit de oorzaak, dat de zangers in het laatste deel wat op de achtergrond bleven. Na de vrolijke „Amboss Polka" van Parlow, ge speeld door de harmonie, verscheen de drumband ten tonele om gezamenlijk met de harmonie dit concert te besluiten. Na afloop konden alle mede werkenden een verdiend applaus in ontvangst ne men, waaruit bleek dat ook dit concert weer goed geslaagd was. n

Wilton Fijenoord Nieuws | 1963 | | pagina 13