VEILIGE MANIER Ter attentie van alle werknemers, die werkzaamheden zullen verrichten aan boord van het t.s.s. Oxfordshire" er is een Buitenbankwerkers gaan meedoen aan de veiligheidscompetitie jKraandrijvers in veiligheidscompetitie 250 veilige werkdagen vol In verband met de zeer korte voorbereidingstijd, die ons gelaten is voor de grootse verbouwing van bo vengenoemd schip, is het thans niet mogelijk het volledige organisatieschema, hetwelk in concept vorm nog bestudeerd wordt, voor het uitvoeren van deze opdracht te publiceren. In het eerstvolgende nummer van het W.F.-Nieuws zullen deze gege vens echter wèl bekend gemaakt worden, alhoewel een en ander dan wel reeds gemeengoed zal zijn voor hen, die met de uitvoering belast zijn. Van het grootste belang is echter nu het volgende: Het schip is aan de werf gekomen volledig uitge rust met zo goed als nieuw materiaal en voorraden. Aan meubilair, sanitair, enz. moet voor een zeer grote waarde van het schip verwijderd worden. Van het afgekomen materiaal moet echter zeer veel weer gebruikt worden. In dit stadium heeft het voor werknemers geen en kele zin thans de bedrijfsleiding te verzoeken om in aanmerking te komen voor afgekomen materialen. Op iedereen, die met het slopen van te verwijderen materialen van het schip te maken heeft, wordt een dringend beroep gedaan er op toe te zien, dat dit met de nodige voorzichtigheid geschiedt. Dit geldt vooral voor de sanitaire artikelen, zoals wastafels, W.C.-potten, e.d. Tenslotte wordt, misschien ten overvloede, op ieder een nog een beroep gedaan volledige medewerking te verlenen, zodat stagnatie in de werkzaamheden zoveel mogelijk voorkomen wordt. Wij allen die nen te beseffen, dat deze verbouwing binnen een zeer korte tijd voltooid moet worden. Hiervoor vra gen wij uw aller medewerking opdat wij onze geves tigde reputatie in het handhaven van door ons ge accepteerde tijden kunnen hooghouden. Daar zijn we erg gelukkig mee, dat ook deze groep medewerkers door middel van een wedstrijd de ongevallen gaat bestrijden. Ten eerste omdat het een grote groep betreft, ten tweede vanwege het vrij grote ongevallenaantal in deze afdeling. Maandag, 6 mei 1.1.waren de heren Krijthe, Kemink en verdere medewerkers aanwezig om „het startschot" op een veilige manier te lossen! Elk begin is moeilijk, dit zal ook blijken voor de buitenbankwerkers. Onze ervaring bij de competities is, dat er veel medewerkers zijn, die menen, dat juist hun afdeling gevaarlijk is. Natuurlijk is de voorbereiding om tot veilig werken te komen bij de diverse afdelingen verschillend, maaru heeft het zelf in de hand. U kent waarschijnlijk de veiligheidsplaat die hierbij staat afgedrukt. Een goed begin is het halve (veiligheids) werk. Veel succes. 250 veilige werkdagen werden op 17 april 1963 bereikt door de groep kraandrijvers 2b onder leiding van obs v. d. Hoek, behorende bij de afdeling Electrotechniek. Bs Middelkoop mocht met zijn groep electromonteurs een tweede prijs in ontvangst nemen. Proficiat, ga zo door!

Wilton Fijenoord Nieuws | 1963 | | pagina 14