VERENIGING Afdeling Harmonie Op vrijdag, 17 mei j.l., heeft op het stadhuis te Schiedam een plechtig gebeuren plaatsgevonden, waarbij de heer L. Boer, penningmeester van onze harmonie, de hoofdpersoon was. Het betrof hier de uitreiking van een koninklijke onderscheiding n.l. de zilveren medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De loco-burgemeester van Schiedam, de heer Sabel, richtte zich in een toespraak tot de heer Boer, waar bij hij een aantal feiten uit het verleden aanhaalde. In 1937 bij Wilton-Fijenoord gekomen werd de heer Boer direct lid van de harmonie en reeds in 1938 werd hij tot penningmeester benoemd. Op 14 mei j.l. was hij dus 25 jaar penningmeester van de harmonie. Voor zijn komst naar Schiedam was de heer Boer woonachtig te Sliedrecht. Hier was hij lid van de Harmonievereniging „Crescendo" en wel 21 jaar lang, waarvan de laatste 16 jaar als sekretaris. Wan neer men 47 jaar lid is van een muziekvereniging vind ik dat een hele prestatie, aldus de heer Sabel, doch wanneer men daarvan bovendien nog 41 jaar bestuurder is geweest wil dit toch wel wat zeggen. De heer Sabel was dan ook zeer verheugd dat het H.M. de Koningin had behaagd om de heer Boer de zilveren medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, toe te kennen. Hierna ging de heer Sabel over tot het opspelden van de ere-medaille. Zichtbaar onder de indruk nam vervolgens de heer Boer het woord. Hij verzocht de loco-burgemees ter zijn dank te willen overbrengen aan H.M. de Koningin voor het toekennen van de onderschei ding. De heer Boer zag de onderscheiding echter niet alleen als blijk van waardering voor zijn dien sten, doch tevens als een erkenning van het belang en de waarde van de muziekgezelschappen in het algemeen. Na de toespraak van de jubilaris vroeg de ere-voorzitter van de harmonie, de heer ir B. Wilton, het woord. De heer Wilton memoreerde de tijd dat hij vanwege zijn werkzaamheden veel in de machinefabriek kwam. Hij had de heer Boer in deze periode goed leren kennen door de vele gesprekken die ze samen gevoerd hadden. Soms waren dit voor het oog hef tige discussies, doch steeds waren beiden met het tevreden gevoel dat ze elkaar iets geleerd hadden, naar huis gegaan. Deze onderscheiding is echter niet toegekend van wege uw werk, dat u met grote voldoening en toe wijding doet, maar vanwege de lange staat van dienst als penningmeester van onze harmonie. Penningmeester is geen gemakkelijke taak en als ingewijde weet ik, aldus de heer Wilton, dat, on danks het feit dat de harmonie enkele malen „fail liet" dreigde te gaan, u steeds vol hebt gehouden. Dit is niet zonder succes gebleven en het uitsteken de korps waarover we thans beschikken, is mede in belangrijke mate door u opgebouwd. Na deze woorden deelde de heer Wilton mede, dat het hem een groot genoegen was om namens het hoofdbestuur van de Vereniging Wilton-Fijenoord de draagmedaille te overhandigen. Hiermede kwam dan tevens een einde aan deze officiële plechtigheid. Vanzelfsprekend heeft de harmonie deze feestelij ke gebeurtenis niet onopgemerkt laten voorbijgaan. Op zaterdag, 18 mei, volgde een huldiging in tegen woordigheid van de leden. De voorzitter opende de bijeenkomst met een welkomstwoord aan allen en in het bijzonder aan de ere-voorzitter, de heer Wilton, de voorzitter van het hoofdbestuur, de heer Keyzer en verder de ere-voorzitter van de Harmonie „Crescendo" te Sliedrecht, die een broer van de heer Boer is. Hierna konden allen getuige zijn van hetgeen op het stadhuis had plaatsgevonden, aangezien alles op de band was opgenomen. Na het beluisteren van de bandopname werd het woord gevoerd door de dirigent, de heer Jansen. Vervolgens sprak de heer Wilton, waarbij hij na mens de vereniging een geschenk overhandigde. Namens de drumband overhandigde de heer Loopik een aandenken, terwijl de echtgenote van de jubi laris in de bloemetjes werd gezet. De heer Boer, wat zenuwachtig, zoals hijzelf ver klaarde, dankte hierna voor de blijken van waar dering. Tot slot sprak de ere-voorzitter van „Crescendo" te Sliedrecht nog een woord tot zijn broer. Ook hij vond de onderscheiding een grote verrassing. Hij sprak de hoop uit dat het de jubilaris gegeven moge zijn nog vele jaren met het prachtige korps, dat de Harmonie „Wilton-Fijenoord" is, te mogen mee maken. Men bleef daarna nog enige tijd gezellig bijeen. Het Bestuur. Afdeling Klaverjas. Tijdens de op 14 april 1963 gehouden ledenverga dering werd besloten de clubavonden met ingang van 23 april 1963 van de vrijdag- naar de dinsdag avond te verplaatsen. Tevens werd een nieuw be- 26

Wilton Fijenoord Nieuws | 1963 | | pagina 28