stuur gekozen, dat als volgt is samengesteld: C. Kiekens voorzitter F. J. Vorstenbosch secretaris C. van Wingerden penningmeester J. van der Poel wedstrijdleider Nieuwe leden zijn van harte welkom. Het Bestuur. Afdeling Schaken. De Paaseieren-wedstrijd werd dit jaar voor de tiende maal gehouden, zij het in enigszins gewijzigde vorm. Tot op heden n.l. zijn de nachtploeg-mensen altijd buiten dit festijn gevallen en daarom zijn er dit jaar twee wedstrijden gehouden, zodat thans ieder een in de prijzen kon vallen. Tijdens de tweede snelschaakwedstrijd waren ook diverse leden van de W.F.-Fotoclub aanwezig om de schaakspelers onder fotovuur te nemen! De schakers bleven ech ter ondanks flitsen Blitzlicht en fotogeklik onver stoorbaar doorgaan. Van deze plaats danken wij alle fotografen voor de moeite, welke zij zich ge troost hebben en wij hopen dat dit evenement ook voor de Fotoclub een succes zal zijn. Over de opkomst van onze spelers, zowel bij de competitie- als bij de huishoudelijke wedstrijden, maakt onze wedstrijdleider zich (terecht) ernstig bezorgd. Hoewel de kwaliteit van onze club heus niet slecht is, laat de kwantiteit, dus in dit geval trouwe opkomst, veel te wensen over. Mogen we hierbij nog eens een dringend beroep doen op alle leden om zich meer bewust te worden van hun lid maatschap en dus ook van hun plicht om door regelmatig aanwezig te zijn op de speelavonden de gezelligheid en het clubverband te bevorderen? Je bent tenslotte lid van een vereniging of je bent het niet! Dus mannen, zorgt dat jullie in het nieuwe seizoen, na de vakantieperiode welke thans weer voor de deur staat, allen trouw present bent en in dien u ook nog een nieuw lid (of leden) kunt mee brengen, dan zal het bestuur u dubbel dankbaar zijn. Wij wensen u allen een fijne vakantie en tot ziens achter het schaakbord! Het Bestuur. Afdeling Zwemmen In een bestuursvergadering is besloten een commis sie in het leven te roepen, die tot taak krijgt het jeugdzwemmen in een bepaalde lijn te brengen en de overgangen naar de verschillende mogelijkheden in de afdeling te stimuleren en te vergemakkelijken. Er zal getracht worden de ouders daarbij in te scha kelen, door aan de hand van een reeks artikelen belangstelling te wekken voor het zwemmen als sport en als lichamelijke oefening. De commissie is samengesteld uit tenminste drie leden t.w. een voorzitter, een secretaris (esse) en een lid. De commissie wordt samengesteld door het bestuur, waarvan tenminste één lid in de commissie vertegenwoordigd moet zijn. Tevens moet verte genwoordigd zijn een technisch adviseur, die ten minste het diploma van hulp van de zwemonder wijzer moet bezitten. De voorzitter van die commissie moet, indien het bestuur dit verzoekt, verslag uitbrengen van beslis singen die genomen zijn. Beslissingen in bestuurs aangelegenheden kunnen alleen, eventueel met ad vies van de commissie, door het bestuur worden genomen. De commissie is dus voor elke beslissing verantwoording verschuldigd aan het bestuur. De commissie is inmiddels samengesteld en bestaat uit: A. Bijloo voorzitter A. Dries secretaresse R. Bijloo lid De taak van de commissie is het coördineren van het jeugdzwemmen. Een begin is gemaakt bij het elementair zwemonderwijs, waarvoor reeds nieuwe richtlijnen zijn uitgegeven. De voorbereidingen tot het diplomazwemmen, wedstrijdzwemmen, water polo, figuurdrijven, enz. volgen nog. Samenvattend bestaan de werkzaamheden van de jeugdcommissie uit het, op een reëele wijze, aan trekkelijk maken van het zwemmen in het algemeen. In de volgende W.F.-nummers zullen de verschil lende mogelijkheden meer uitgebreid behandeld worden. Om het elementair zwemonderwijs in goede banen te leiden, is voldoende hulp door hulpzwemonder- wijzers(essen) onontbeerlijk. Het aantal beschik bare krachten is niet voldoende om een vlot verloop bij het zwemonderwijs te garanderen. Daarom roept de jeugdcommissie serieuze candidaten op voor het les geven aan kinderen. Heeft u een zwemdiploma A of B en heeft u belangstelling voor het zwem onderwijs, dan kunt u zich opgeven elke middag pauze (12.15 13.00 uur) bij A. Bijloo werftele- foon 3628 of in het Sportfondsenbad op donderdag of vrijdag van 17.00 tot 18.00 uur. Jeugdcommissie Wij maken de ouders van kinderen, die zwemles ontvangen, erop attent, dat de kinderen bij elk bezoek aan het Sportfondsenbad hun geldige lid maatschapskaart (met foto) dienen te tonen. Dan is het de laatste tijd gewoonte geworden, dat veel kinderen hun vriendinnetje, resp. vriendje mee brengen. Dit is echter niet toegestaan en wij ver zoeken u dit tegen de kinderen te zeggen. Wij rekenen op uw medewerking. Het Bestuur. TARIEFCOMMISSIE In de plaats van het afgetreden lid B. van Bockhove (33-462) is aangesteld: J. Melis (33-510) 27

Wilton Fijenoord Nieuws | 1963 | | pagina 29