BELANGRIJKE OPDRACHT Verbouwing t.s.s. „Oxfordshire" Onze onderneming is er in geslaagd de opdracht voor de verbouwing van het t.s.s. Oxfordshirete verwerven. Op een persconferentie, welke op 21 mei j.l. werd gehouden, heeft de heer Meeuwisse een uiteenzetting gegeven waar aan wif het volgende ontlenen: Dit passagiersschip is in 1956 door de Fairfield Shipbuilding Engineering Co. Ltd Glasgow, in opdracht gebouwd voor de Bibby Line Ltd. in Liverpool, en was gedeeltelijk bestemd voor het vervoer van troepen. Hoofdafmetingen en verdere gegevens van het schip: Lengte over alles 609 ft. Breedte: 78 ft. Holte: 48 ft. Bruto Register Ton: 20.587 ton. Het schip is ingericht voor het vervoer van: 220 passagiers le klasse. 100 passagiers 2e klasse. 180 passagiers 3e klasse. 966 bedden voor troepen. 409 bedden voor bemanning. 1875 totaal. De Bibby Line Ltd. had een contract met de Engelse regering voor het vervoeren van troepen, hetwelk echter begin van dit jaar voortijdig beëindigd is in verband met het besluit, dat de Engelse regering voortaan troepen door de lucht wil laten vervoeren. Hierna heeft de rederij het schip vercharterd aan de Fairline Steamship Corporation of Panama. Het schip zal door de rederij in de reeds bestaande regelmatige passagiersdienst tussen Engeland en Australië ingelegd worden. De Maatschappij on derhoudt deze passagiersdienst reeds met 3 schepen. Voor dit doel zal het schip een omvangrijke verbou wing moeten ondergaan. Begin van dit jaar werden enige werven uit Enge land, Duitsland, Italië en Nederland uitgenodigd om offerte te maken voor deze verbouwing, waar voor de rederij enige richtlijnen had vastgesteld, o.a. het aantal passagiers, wensen betreffende de salonaccommodatie, enz. Uit alle ingediende ontwerpen is op 8 mei jl. (de datum van inschrijving) het ontwerp van Wilton- Fijenoord gekozen als het beste en 't meest aan de verlangens van de rederij tegemoetkomende. De prijs voor deze verbouwing en de levertijd heb ben niet alleen de doorslag gegeven, doch in de allereerste plaats was het te danken aan de aantrek kelijkheid van het ontwerp en aan het feit, dat Wilton-Fijenoord bereid was een niet onbelangrijke boete te aanvaarden voor elke dag, dat het schip te laat opgeleverd wordt. Op zaterdag, 18 mei jl., werd te Monte Carlo het contract voor deze verbouwing door ons getekend, waarbij de opleveringsdatum werd vastgesteld op 20 december 1963. De zondag daarop. 19 mei, lag het schip reeds aan onze werf te Schiedam. De verbouwing zal de volgende werkzaamheden omvatten: De bestaande accommodatie voor passagiers, offi cieren, onderofficieren en troepen zal geheel ver wijderd worden. Het schip zal opnieuw ingericht worden met passa giershutten voor 2, 3 en 4 personen, tot een totaal van I860 passagiers. 95 van deze hutten zal voorzien worden van eigen badkamers. Een geheel nieuwe accommodatie voor officieren, onder-officieren en bemanning zal worden aange bracht. De bovenste dekken zullen zowel naar voren als naar achteren worden verlengd. De commando brug wordt naar voren verplaatst. Het aantal reddingboten zal worden uitgebreid teneinde aan de voorschriften te kunnen voldoen. Voor de inrichting van salons, trappenhuizen, eet zalen enz. is door de firma De Nijs het ontwerp gemaakt en de uitvoering hiervan zal ook aan deze firma worden opgedragen. De salonaccommodatie zal bestaan uit: Een grand social hall op het promenadedek, door lopend naar het sloependek en over twee dekken hoog doorlopend; aantal zitplaatsen 530. Op ditzelfde dek zal een speciale salon voor teenagers met 70 zitplaatsen worden gebouwd met de nodige dekruimte. Er zijn drie stel trappenhuizen, die de verschillende

Wilton Fijenoord Nieuws | 1963 | | pagina 4