„IK KOM AL" dekken verbinden. Ten behoeve van de passagiers worden vier liften ingebouwd, terwijl voor het behandelen van proviand nog vijf goederenliften aangebracht zullen worden. De hoofdingang komt op het B-dek met receptie ruimte, purser's kantoor, winkel, dames- en heren kapsalon enz. Op het sloependek wordt een veranda-bar met 70 zitplaatsen met uitzicht op de zwembaden aange bracht. Vervolgens komt er een lees- en schrijfkamer, een grote bierhal met 100 zitplaatsen, een speciale damesbar voor 36 personen en nog een gemengde, z.g. Afterbar voor 70 personen. Verder een kinderkamer met eigen kinderdek, waar een speciaal kinderbad zal worden gebouwd. Op het A-dek komen twee grote eetsalons, elk met een capaciteit voor 400 personen en een aparte eetsalon voor 170 kinderen. Voorts een theater, dat voorzien zal worden van een balcon met de nodige kleedkamers; aantal zit plaatsen 350. In totaal komen er drie zwembaden. Verder de nodige eetsalons en recreatieruimten voor officieren, onder-officieren en bemanning, waarvan één speciaal voor de kapitein voor het ontvangen van gasten en één voor officieren; beide ontvangen van gasten en één voor officieren; beide salons zullen een eigen keukeninrichting hebben. Uiteraard moeten de nodige bergplaatsen, koel ruimten voor proviand, ruimen voor het vervoer van auto's en andere onmisbare ruimten ingebouwd worden. Het schip is momenteel van stabilizers voorzien. Alle salons en hutten, zowel voor passagiers als bemanning zullen van airconditioning worden voor zien. Deze installatie, welke ontworpen is door de firma Bronswerk, zal ook door deze firma worden ingebouwd. Ook komt er een nieuwe elektrische installatie met de nodige generators, omvormer, telefoon- en ge luidsinstallatie, zoals op een modern schip vereist wordt. Voor verlichting zullen over het gehele schip T.L. lampen worden aangebracht. De elektrische installatie zal worden verzorgd door de firma Croon Co. Voorts vermelden we nog een nieuwe Sprinkler installatie, waarbij van de bestaande installatie zal worden gebruik gemaakt en een gehele nieuwe sanitaire installatie, waarbij alle wastafels, douches, baden en kombuizen voorzien zullen worden van warm en koud zoetwater. Een nieuwe verdamperinstallatie zal worden ge plaatst om het groter verbruik van zoet water te kunnen opvangen. Alle hutten, salons en enkele vrije dekken zullen van Durastic vloerbedekking worden voorzien; hier mede zal de firma Smits te Amsterdam worden belast. (Zie voorts pag. 12) „Heeft u een idee hoe ik die kraanmachinist naar beneden krijg?" Ik stond aan de Afbouwkade in dat Schiedamse dorp dat Wilton-Fijenoord heet en stelde mijn vraag aan een meneer in een houten huisje. „Achter aan de laatste poot van de kraan zit een praatmachientje, dat is de manier", was zijn antwoord. Een druk op de knop en ik vroeg door het spreek- apparaat naar boven: „Is dat de kraanmachinist?" - Even stilte en toen: „Helemaal niet, die staat be neden te praten". - „Bent u het?", begon ik weer, niet helemaal begrijpend. „De kraanmachinist staat beneden te smoezen", klonk het weer. Ik moest er iets aan doen, want zo kreeg ik de man niet te pakken en dat was toch wel de bedoeling. „Ik heb hier een foto die van u is gemaakt, komt u even naar beneden om te kijken". Daar heb ik hem mee, dacht ik en het lukte. „Oh meneer, neem me niet kwalijk, ik dacht dat ik in de maling werd ge nomen, ik kom al". Jawel, stekken. Twee minuten later stond hij aan de voet van de geweldenaar, die hijzelf gewoon kraan noemt. „Kijk, we houden elkaar nog al eens voor de gek en daar om gaf ik die vreemde antwoorden", legde de heer C. (zijn vrouw zegt Cor) Visser uit. „Het gaat om de bloemen", zei ik. Het gezicht van Cor Visser klaarde op. Bloemen, om precies te zijn: geraniums en begonia's, wie daar over wil praten kan bij hem terecht. Een hele tijd al. Al veertien jaar is de heer Visser kraanmachinist 4

Wilton Fijenoord Nieuws | 1963 | | pagina 6