Lichtstoet Schiedam 1963 alleen de mooie dingen bij. Als men zo in het be drijf rondkijkt, dan is er in de loop der jaren heel wat veranderd en de mens heeft zich hierbij moe ten aanpassen. Maar hoe de omstandigheden zich ook wijzigen, één ding geldt voor alle tijden, n.I. men moet zelf de bereidheid bezitten er iets van te maken. Spreker voegt hieraan nog toe, dat de jubilarissen een wezenlijk deel zijn van het bedrijf; zij hebben met hun aantal dienstjaren een stempel op het be drijf gedrukt, waardoor een gemeenschap werd ge schapen, waartoe wij ons allen voelen aangetrokken. Daarom mag vandaag wel eens tot uitdrukking komen dat allen een zo belangrijk aandeel tot die gemeenschap hebben bijgedragen. Ook de dames worden in de huldiging betrokken, niet alleen omdat zij in deze mannengemeenschap kleur en charme brengen, maar zeer zeker om hen te bedanken voor hun medewerking, die eigenlijk achter de schermen plaatsvindt. En al wordt dit nooit zo duidelijk gezegd, ook zij zijn voor ons bedrijf onmisbaar. Hierna wordt overgegaan tot uitreiking van de vererende getuigschriften, hetgeen vandaag ook een bijzonder tintje heeft. Er is n.I. een nieuw ver erend-getuigschrift gemaakt en de eerste exempla ren worden vandaag uitgereikt. De heer Langbroek heeft 40 dienstjaren en het is juist op deze dag zo bijzonder jammer, dat zijn echtgenote ziek is. De heer Wilton dankt de heer Langbroek voor alles wat hij in deze 40 jaar voor het bedrijf heeft gedaan en wenst hem een spoedig herstel toe voor mevrouw Langbroek. De heer Vroegindeweij heeft eveneens een 40-jarig dienstverband en ook voor hem heeft de heer Wilton woorden van dank voor deze lange dienst tijd bij W.F. Mejuffrouw De Ruyter werkt reeds 10 jaren op de afdeling Mechanische Administratie en zij behoort op deze afdeling tot de pioniersters. Spreker hoopt haar nog vele jaren in het bedrijf te zien. Hierna volgen alle 25-jarige jubilarissen; voor allen heeft de heer Wilton een persoonlijk woord. Tenslotte rust op de heer Wilton nog een plezierige taak. Het heeft Hare Majesteit de Koningin be haagd de heren Langbroek en Vroegindeweij de bronzen ere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau toe te kennen, hetgeen volgens spre ker ook een grote eer is voor het bedrijf. De heer Wilton overhandigt de heren deze ere tekenen en namens de directie van ons bedrijf de daarbij behorende draagmedailles. Hierna werden de jubilarissen door directie, staf en collega's gelukgewenst. Ter gelegenheid van Koninginnedag is op zaterdag, 27 april j.L, de inmiddels traditioneel geworden Lichtstoet gehouden. Ook ons bedrijf was met een praalwagen vertegenwoordigd en uit de foto zult u zien, dat wij daarbij wederom een goed figuur hebben geslagen. Een eerste- en een ereprijs waren de beloning voor een werkstuk, aan de totstand koming waarvan velen hebben medegewerkt. De opbouw van de wagen was geheel in polyester uitgevoerd. Hiervoor was de volle medewerking van „Synres" te Hoek van Holland en de A.K.U. te Arnhem nodig in verband met de menging van de door deze ondernemingen geleverde grond stoffen. De werkzaamheden zijn met veel animo door het werkplaatspersoneel van de garage uitgevoerd. Voor de monteurs was dit een zeer leerzaam object, omdat in de toekomst de autocarrosserieën steeds meer in polyester zullen worden uitgevoerd. De batterijen voor de verlichting zijn weer door de N.V. Accumulatorenfabriek Rosko te Schiedam ter beschikking gesteld. Het ontwerp, de decoratie en de bloemversiering zijn van de heer F. Vogel te Vlaardingen. Er was langs de route zeer veel publiek dat blijken gaf van grote waardering voor deze prachtige lichtstoet. De prijsuitreiking heeft op 13 mei 1963 plaats gehad. De wisselbeker voor de afdeling Grootbe drijf, welke voor de derde achtereenvolgende maal werd gewonnen, is thans definitief in ons bezit gekomen.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1963 | | pagina 9