De trots van Nigeria wordt in Schiedam gebouwd Orgaan van en voor het personeel van Wilton-Fijenoord Schiedam .zTRssfil Niemand zal tegenspreken, dat ze op de terreinen van Wilton-Fijenoord in Schiedam niet iets gewend zijn, maar toch legden honderden wel even het bijltje er bij neer, die vrijdagochtend aan het eind van juli toen het rond half elf was. Een Excellentie kwam aanwandelen. Hij droeg een wijd boernoes-achtig pak en een rode fluwelen fez die rijkelijk met gouddraad was bestikt. Het was de staatsminister van marine uit Nigeria en hij kwam een schip overnemen. Zijn donkerkleurige secretaris in marine-uniform was de enige, die de naam van de minister goed kon uitspre ken; alle anderen wisten wel hoe je die naam schreef. Drie letters maar. Het was Zijne Excellentie Mbu. Wel koffie, geen sigaar Even eerder was ik al in de receptieruimte van W.F. en het waren allemaal witte petten en veel gouden banden om me heen. Daar, in de hoek, stond de Commandant Maritieme Middelen Rotter dam N. Swellengrebel en wat verder de Kolonel der Mariniers J. J. Honig. Kapitein ter Zee Techni sche Dienst C. A. Brinkhuis liep er en Kapitein luitenant ter Zee van Speciale Diensten L. D. de Kroon. Ze waren er allemaal en ze deden allemaal een stapje terug toen de Bevelhebber der Zeestrijd krachten Vice-Admiraal A. H. J. van der Schatte Olivier binnenkwam. Niet dat het nodig was, want de heer Van der Schatte Olivier is een zeer bemin nelijk mens en toegangelij k voor een ieder, die niet achter een tafeltje wegkruipt. Een moment daarna kwam hij binnen, Minister Mbu. Klein, naast al die lange Nederlanders in uniform, maar één en al goedlachsheid. „Koffie, Ex cellentie?". Ja, een klein kopje koffie wilde Minister Mbu best hebben, maar roken deed hij niet. „Neen, neen, ook geen sigaar, ik rook helemaal niet". Schip te leen De zeven en dertig jaar oude Minister van Marine

Wilton Fijenoord Nieuws | 1963 | | pagina 3