JUBILEA JUBILEA JUBILEA Deze maand waren er 20 jubilarissen, van wie er drie een 40-jarig dienstverband hadden. De jubi lerende werknemers en hun echtgenoten werden toegesproken door ir B. Wilton, die memoreerde dat de heren Knegt, Van Middelkoop en Platje ook de crisisjaren hadden meegemaakt, die eindigden enkele jaren vóór het uitbreken van de oorlog in 1940. Deze oorlog heeft een stempel gedrukt op de gehele samenleving. We hebben daarna een so ciale revolutie meegemaakt en er zijn nieuwe nor men gekomen. Ook de technische ontwikkeling heeft een grote vlucht genomen en binnenkort kun nen we misschien naar de maan, al konden we dat vroeger ook al, aldus de heer Wilton. Spreker is verheugd, dat ondanks al deze veranderingen de jubilarissen er nog goed uitzien. Als men het wereldnieuws leest en hoort, dan vraagt men zich wel eens af waar we met onze sa menleving heengaan. Toch zullen we moeten toe geven, dat we in de laatste jaren een enorme stap zijn vooruitgegaan. De menselijke problemen zijn misschien dezelfde gebleven, maar wij kunnen onze ouders en voorouders dankbaar zijn, dat zij ons de weg hebben gewezen naar hetgeen we tot nu toe hebben bereikt. Wij zullen verder moeten gaan en trachten een goede samenleving op te bouwen, op dat onze kinderen kunnen zeggen: er is in de we reld heel wat ten goede veranderd. Vervolgens spreekt de heer Wilton de jubilarissen met hun echtgenoten persoonlijk toe. Inmiddels is de Burgemeester van Schiedam gear riveerd, die het op prijs stelt in de gelegenheid te zijn enkele woorden van hulde te wijden aan drie werknemers, die zich gedurende 40 jaren grote ver diensten voor het bedrijf hebben verworven. Zij vieren, aldus de burgemeester, een jubileum, dat slechts aan weinigen is gegeven, want het is reeds een zegen op zich om 40 jaar lang te kunnen wer ken. Zij zijn jong en ongetwijfeld vol illusies be gonnen om de maatschappelijke ladder te bestijgen. Dit is hun gelukt en nu behoren zij bij de oude garde, die het bedrijf vele jaren trouw hebben ge diend. Vandaar dat vandaag woorden van erkente lijkheid worden geuit, zowel van de zijde van de directie als van de Burgerlijke Overheid, omdat zij hebben meegewerkt aan de bloei van het bedrijf en dus ook aan de bloei van de stad. Hierna reikt de Burgemeester drie Koninklijke Onderscheidin gen uit, waarbij blijkt, dat hij goed op de hoogte is Kapitein Danser krijgt zijn gouden W.F.-speld. van het werk en de hoedanigheden van de jubi- Jarissen. De heren Van Middelkoop en Knegt ont vangen de zilveren en de heer Platje de gouden medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nas sau. De Burgemeester besluit zijn gelukwensen met de woorden: „Moge deze onderscheiding ook later een herinnering blijven aan de goede ogenblikken maar ook aan de moeilijkheden en de problemen, die zich in deze 40 jaar hebben voorgedaan. Wan neer u over enige tijd met pensioen gaat, dan hoop ik, dat het u gegeven moge zijn van een in alle op zichten gezegende levensavond te genieten aan de zijde van uw echtgenote". De heer Wilton dankt de Burgemeester voor de verleende Koninklijke Onderscheidingen en ver zoekt hem namens de gedecoreerden en het bedrijf de dank over te brengen aan H.M. de Koningin voor het toekennen van deze hoge onderscheidin gen. Het stemt tot grote dankbaarheid, dat aan drie medewerkers, werkzaam in verschillende afdelin gen, deze eer te beurt gevallen is. Tenslotte wenst hij de gedecoreerden geluk en reikt hij namens de directie de draagmedailles uit. Y. D. Éénmaal goud en tweemaal zilver. Van links naar rechts: M. A. Knegt (zilver), M. Platje (goud) en L. van Middelkoop (zilver). 9

Wilton Fijenoord Nieuws | 1963 | | pagina 11