CURSUS ENGELSE TAAL In memoriam s.s. ..Stad Arnhem" op de rivier voor Arnhem. Afbeelding: Gemeentemuseum Arnhem. Regelmatig bereikt ons het verzoek van onze werkne mers, die de Engelse taal niet beheersen, de mogelijk heid te scheppen zich hierin enigszins te bekwamen, ten einde in deze taal een eenvoudig gesprek te kun nen voeren en zich de belangrijkste technische termen eigen te maken. Het ligt in de bedoeling op korte termijn (begin of half november) aan dit verlangen tegemoet te komen. Deze cursus, waaraan voor de deelnemer slechts ge ringe kosten zullen zijn verbonden, zal na werktijd in het clubgebouw worden gegeven en wel op maan dag of woensdag van 17.15 - 18.15 uur. Op woens dag, 6 november a.s., te kwart over vijf, kunt u zich voor deze cursus opgeven in het clubgebouw, alwaar dan tevens nadere inlichtingen zullen worden ver strekt. zijn geweer gedaan, scheppen het denkbeeld om Mevrouw Brantsen aan boord der Stoomboot te gaan noodigen. Zij slaat de uitnoodiging eerst beleefdelijk af; alleen aan her haalde aandrang geeft zij toe, en hier hecht zich nu den draad vast der ijselijke geschiedenis, welke oorzaak is van de rouw van zooveel familiën. In de sloep welke omgeslagen is, bevonden zich twee schippers van de Stoomboot welke zich beiden door zwemmen hebben gered. De heer Roentgens, een der directeuren van de Nederlandsche Stoomboot Mij., is dadelijk, toen hij het ongeval zag, van de Stoomboot in het water gesprongen, om te redden, doch hij heeft zijn edele pogingen met geen gelukkigen uitslag bekroond gezien." „ARNHEM, 15 Aug. Na het ongeval van 6 dezer, werdt het een voorname zorg, de drenkelingen op te zoeken. Na vele moeilijkheden zijn eindelijk allen weer gevonden, en in plechtige stilte, op de rustplaatsen onzer dooden gebragt." ,,'s Gravenhaagsche Courant No. 105 van 1 September 1826. „Arnhem, 28 Aug. 1826. Wij zijn van goederhand onderricht, dat de Maatschappij tot redding van drenkelingen, binnen Amsterdam gevestigd, op bekomen rapport en gunstige voor dracht, daartoe door een ooggetuige aan haar gedaan, heeft goedgevonden, om aan den Heer Directeur der Nederl. Stoomboot Mij Roentgens, die bij het eerste gezicht van het jammervol ongeluk, dat alhier den 6e dezer heeft plaats gehad, in de volle rivier is gesprongen, ten einde ware het mogelijk, de redding der reeds gezonkene ongelukkigen te bewerkstelligen (in welke menschlievende poging hij ook gedeeltelijk is geslaagd) op een vereerende wijze een buiten gewone zilveren medaille aan te bieden." In 1830 is de „Stad Arnhem" buiten dienst gesteld; geldmiddelen ontbraken echter om het schip te ver bouwen. Twee jaar later was het pas mogelijk met de verbouwing aan te vangen. Het curieuze propel ling wheel werd verwijderd en de gecompliceerde ke tel vervangen door een van eigen makelij. De „Stad Arnhem" zou daarna gebruikt worden op de lijn Arnhem-Düsseldorf, die was ingesteld om met een nieuw opgerichte Duitse rederij te concur reren, of zoals in duidelijke taal werd gesteld: „alleenlijk met het doel om de voornomen onder neming tegen te werken". Na haar verbouwing heeft de „Stad Arnhem" vol daan, zoals blijkt uit het feit, dat zij pas in 1847 werd gesloopt. A. v. D. 14-9-1963 I. La Lau 62 jaar ijzerwerker, ca. 11 dienstjaren. 16-9-1963 J. H. J. Oorschot 43 jaar Kotteraar, ca. 14 dienstjaren. 17-9-1963 C. H. Groeneweg 49 jaar brander, ca. 25 dienstjaren. 21-9-1963 W. v. d. Velden 74 jaar scheepmaker oud-werknemer, ca. 12 dienstjaren. 27-9-1963 A. Streefkerk 56 jaar koker, ca. 17 dienstjaren. 29-9-1963 W. Plaisier 75 jaar ijzerwerker-aftekenaar oud. werknemer, ca. 15 dienstjaren. 3-10-1963 J. D. Liesker 78 jaar modelmaker oud-werknemer, ca. 37 dienstjaren. 7-10-1963 A. Penning 59 jaar el. lasser, ca. 23 dienstjaren. Met leedwezen geven wij kennis van hun over lijden. Hun nagedachtenis zal door ons in ere gehouden worden. 19

Wilton Fijenoord Nieuws | 1963 | | pagina 21