In het W.F.-Nieuws van juni en december 1962 werd een overzicht gegeven van deorga- nisatie van onze hoofdafdelingen Algemene Werktuigbouw, Nieuwbouw en Reparatie. Thans volgt hieronder een beeld van de op bouw der hoofdafdeling Personeelsdienst. HOOFDAFDELING PERSONEELSDIENST G. Klüte HOOFDAFDELING PERSONEELSDIENST Wat betreft de werkzaamheden van de Personeels dienst moet onderscheid worden gemaakt in een administratieve taak en een adviserende taak. Deze werkzaamheden kunnen zowel een algemeen als een meer gespecialiseerd karakter hebben. De admi nistratieve taak omvat de uitvoering van bepaalde voorschriften die vastgelegd zijn in bindende rege lingen zoals wetten, C.A.O. en interne regelingen van de onderneming. Als staforgaan adviseert de Personeelsdienst de Di rectie en de Bedrijfsleiding over tal van aangele genheden zoals aanneming, beloning, introductie, plaatsing, opleiding, promotie, werkklassificatie enz. De afdeling Arbeidszaken heeft tot taak mede te werken aan de bepaling van het personeelsbeleid in algemene zin door het ontwikkelen en fomuleren van algemene richtlijnen, voorschriften en regle menten, alsmede het behandelen van uitzonder lijke of principiële gevallen op het terrein van het arbeidsrecht. De afdelingen die een overwegend administratief karakter hebben zijn de afdeling Personeelsadmi nistratie Uur- en weekloners en de afdeling Perso neelsadministratie Beambten. De werkzaamheden beperken zich niet uitsluitend tot de administratie van lonen en salarissen, maar strekken zich b.v. ook uit tot de uitvoering van de sociale verzekerings wetten. Aangezien niet alle situaties die zich in de praktijk voordoen in regelingen gevangen kunnen worden, is het voeren van een eigen beleid ook hierbij onontbeerlijk. Beide afdelingen, die tot nu toe strikt gescheiden waren, zijn met ingang van 1 oktober 1963, om organisatorische redenen samengevoegd tot de afdeling Personeelsadministratie onder leiding van de heer M. Platje. Onder de Personeelsdienst ressorteren voorts de Bedrijfsschool en het Introductiecentrum. De Bedrijfsschool verzorgt de vakopleiding van onze jeugdige werknemers en leidt o.a. op voor de Bemetel-diploma's. In het Introductiecentrum worden de oudere, pas aangenomen werknemers gedurende enige tijd op de hoogte gebracht van de gang van zaken in ons bedrijf en worden speciaal de buitenlandse werk krachten geïnstrueerd in de Nederlandse taal en bijgeschoold voor de taak die zij in de onderne ming moeten gaan vervullen. Naast deze instellingen moeten in de toekomst nog andere mogelijkheden tot opleiding en scho ling op diverse niveau's worden geschapen. Deze activiteiten zullen op een later tijdstip moeten wor den gebundeld in de nog in te stellen afdeling Personeelsformatie, die dan als een centrale, advi serende instantie zal optreden op het gebied van recrutering, scholing, training, formatie, planning en promotie m.b.t. de bestaande en toekomstige personeelsbezetting van W.F. In dit verband zal de heer E. L. van Son zich nu reeds in het bijzon der gaan belasten met de opbouw van de perso neelsplanning en de recruteringsactiviteiten. In de hierboven genoemde, nog te formeren nieuwe afdeling zal tevens worden opgenomen de thans reeds bestaande afdeling Werkklassificatie, die is belast met het coördineren en adviseren inzake functie-klassificatie en daarmee samenhangende be loningstechnieken. De Geneeskundige Dienst heeft 2 hoofdtaken, n.I. de taak de gezondheid in de onderneming zoveel mogelijk te helpen bevorderen en een behandelende taak (ongevallen). Daarnaast zijn er nog vele an dere activiteiten zoals b.v. de keuring en het uit brengen van adviezen bij toekenning van zieken geld. Vervolg pag. 21 onderaan Algemene leiding: Plaatsvervanger: J. Th. Corver; Hoofdkantoor, werftel. 3071 Drs R. A. Kollewijn, Hoofdkantoor werftel. 3073/74 Naam: leiding van: kantoor: werftel.: J. Folkers afd. Werkklassificatie hoofdkantoor: 3073/74 afd. Maatsch. Zorg hoofdkantoor: 3076 Drs R. A. Kollewijn afd. Arbeidszaken hoofdkantoor: 3073/74 A. Lagerveld Introductiecentrum Introductiecentrum 3743 M. Platje afd. Personeelsadministratie hoofdkantoor: 3091 J. van Rijsinge Geneeskundige Dienst Geneeskundige Dienst 3335 Mr. E. L. van Son Personeelsplanning en Recrutering hoofdkantoor: 3073/74 F. Sparreboom afd. Veiligheid Gebouw Magazijn West 3441 W. G. E. Valk Bedrijfsschool Bedrijfsschool 3491 20

Wilton Fijenoord Nieuws | 1963 | | pagina 22