VERENIGING AFDELING HARMONIE Op zaterdag, 21 september, werd met de leden van Harmonie en Drumband een bustocht gemaakt naar de provincie Brabant. Gewoontegetrouw zou tij dens de tocht een bezoek worden gebracht aan een verpleeginrichting om aldaar voor de patiënten te musiceren. Het was voor de leden een grote teleur stelling, dat tijdens de tocht moest worden mede gedeeld, dat dit helaas niet kon doorgaan. Te elfder ure had de te bezoeken inrichting n.l. wegens om standigheden moeten afzeggen. Via West-Brabant, waar het stadje Bergen op Zoom werd bezocht, ging het naar Breda. Hier werd het Sanatorium „De Klokkenberg" bezocht, waar een van onze trouwe leden wordt verpleegd. Enkele bestuursleden en de dirigent, alsmede de echtge note en dochters van de verpleegde, brachten hem een kort bezoek. Hierbij werden namens het hoofdbestuur en de vereniging een prachtige fruitmand en een boek aangeboden. Dat de patiënt zichtbaar onder de indruk was, hoeft geen betoog. Vervolgens naar Oisterwijk met zijn prachtige bos sen. Hier werd de lunch gebruikt, waarna een be zoek aan „De Efteling" te Kaatsheuvel op het pro gramma stond. Dit natuur- en sprookjespark is nog altijd een geschikte pleisterplaats voor jong en oud. Tegen het einde van de middag vertrokken we naar St. Michielsgestel, waar gedineerd werd. Hier voeg de onze erevoorzitter, de heer ir B. Wilton, zich bij het gezelschap. Na het diner leidde de voorzitter met enkele woorden een toespraak van de heer Wilton in. De heer Wilton feliciteerde o.a. de leden van de drum band met de behaalde eerste prijs op het concours in Schiedam. Hij sprak de hoop uit, dal het orkest straks in november het er even goed zal afbrengen. In verband hiermede sprak ook de dirigent, de heer Jansen, nog enkele woorden, waarbij hij van alle leden de uiterste medewerking vroeg om de grote opgave tot een goed einde te brengen. Na een gezellig samenzijn werd om kwart voor tien de terugtocht aanvaard, waarmee dan tevens een einde kwam aan een schitterende dag. Het Bestuur. DRUMBAND. Op zaterdag, 14 september, werd door de sectie Muziek van de Schiedamse Gemeenschap voor de vijfde maal een drumbandconcours georganiseerd. Aan dit lustrumconcours, dat onder zeer gunstige weersomstandigheden werd gehouden, namen 42 drumbands uit het gehele land deel. Hiertoe be hoorde ook de drumband van onze Harmonie. Dat de leden zich serieus hadden voorbereid op dit gebeuren, blijkt uit het resultaat. In de eerste afde ling werd met 129 punten een eerste prijs behaald. Een compliment aan instructeurs en leden is hier dus zeker op zijn plaats. Bovendien is het een be wijs, dat onze drumband in staat is de naam van onze vereniging hoog te houden en ons op waar dige wiize weet te vertegenwoordigen. Het Bestuur. JEUGDHARMONIE Begunstigd door stralend weer hebben de leden van ons jeugdorkest op zaterdag, 14 september, een bus tocht gemaakt. Om 8.00 uur vertrokken we uit Vlaardingen. Iedereen was tijdig bij de opstap plaatsen aanwezig, zodat de reis voorspoedig be gon. Het programma vermeldde een tocht naar de Veluwe met bezoek aan enkele attractieve gelegen heden. Om zoveel mogelijk mooie indrukken mee naar huis te nemen, werd de heenreis gemaakt langs schilder achtige binnenwegen. De goede stemming zat er direct in en begeleid door de klanken van een gitaar werd menig lied ten gehore gebracht. Tegen de middag werd Apeldoorn bereikt, waar de lunch pauze werd gehouden. Het restaurant „Julianato- ren" bleek hiervoor een uitstekende gelegenheid. Men kreeg hier ruimschoots de tijd om zich buiten te vermaken. Vervolgens voerde de tocht ons door de prachtige bossen van de Veluwe naar het Openluchtmuseum te Arnhem. Een gids leidde de groep langs vele bezienswaardigheden, waarbij natuurlijk de nodige vragen werden gesteld. De zon, die deze dag zo overdadig scheen, gaf het geheel een fleurige in druk. Inmiddels was het hoog tijd geworden weer in de bus te stappen, die ons verder naar Leersum voerde. Hier werd de inwendige mens weer versterkt, waarna door een van de oudste leden een dank woord werd gesproken namens het gehele jeugd orkest voor de prachtige dag die hun bezorgd was. Helaas was het toen tijd voor de terugtocht. Iedereen keerde echter tevreden huiswaarts en zo werd deze dag tot een succes, waarmede ons doel ten volle bereikt was. In de eerste plaats is het een stimulans voor de jongelui om in de komende tijd hun uiterste best te doen. Ten tweede wordt de onderlinge band op deze manier ook nog weer verstevigd, hetgeen eveneens zeer belangrijk is. Nogmaals, een' ge slaagde dag dus, waar ieder met veel genoegen aan zal terugdenken. Gaarne vragen wij even de aandacht van alle jeug dige lezers. Anderhalf jaar geleden zijn wij geko men tot de oprichting van een Jeugdharmonie. Een flink aantal jongens en meisjes heeft zich toen als lid opgegeven. Zij zijn thans volop aan het stu deren en hebben het jeugdorkest een goede basis gegeven. Wij willen het jeugdorkest echter nog groter maken. Daarom doen wij een beroep op 26

Wilton Fijenoord Nieuws | 1963 | | pagina 28