dreigt het gevaar, dat men het gevoel krijgt, dat ieder in een eigen bedrijfje werkt. Daarom is één der hoofddoeleinden van de school het aankweken van een teamgeest, „want we zijn niet samen draaiers, of samen bankwerkers, maar we vormen met elkaar één geheel en we dragen met elkaar de grote verantwoordelijkheid om samen de toekomst van het gehele bedrijf op te bouwen". Hierna sprak de heer Wilton de woorden, waarmee dit verslag werd geopend en hij knoopte er de wens aan vast, dat de 75 nieuwe bedrijfsgenoten, die hij van harte feliciteerde met hun behaalde di ploma, wegen zullen weten te vinden om dit ge- meenschapsdoel met elkaar te bereiken, zodat zij er ook in hun latere leven de vruchten van zullen mogen plukken: „Dan laat ik met een gerust hart de toekomst aan jullie over". Nadat de heer Wilton vervolgens een prijs - in de vorm van een boekwerk - had uitgereikt aan Gerard van Dijk en aan Willem Meertens, die het beste A-, resp. B-examen 1963 hadden afgelegd, besloot hij met de mededeling, dat de bedrijfs- school het volgend jaar 40 jaar bestaat, zodat hij wilde eindigen met een welgemeend: „Tot ziens op het 40-jarig jubileum!" Diploma-uitreiking. Alvorens tot het uitreiken der diploma's over te gaan, bedankte de heer Valk de heer Wilton voor zijn toespraak en wenste hij de heren Kreft en Svensson, resp. leraar scheepsbouw en leider van een leerlingenafdeling, die door ziekte afwezig wa ren, een spoedig herstel. Daarna overhandigde de heer Valk, met voor ieder een persoonlijk woord, aan elk der 75 geslaagden een envelop, die, behalve het behaalde diploma, ook namens de direktie een spaarbankboekje ad 100,bevatte, alsmede een foto van de betrok kene, gemaakt aan het einde van diens opleiding, terwijl hij bezig was aan zijn werkstuk voor het examen. Op dat spaarbankboekje wordt tot het 21e levens jaar van de eigenaar jaarlijks 10,bijgeschreven, en van diens 21e tot 25e levensjaar elk jaar 25, mits hij uiteraard bij Wilton-Fijenoord in dienst blijft. Indien de betrokkene vóór zijn 25e jaar in het huwelijksbootje stapt, kan het geld eerder worden opgenomen; anders blijft het tot zolang „slapend". Gelukwensen. Namens Ondernemingsraad en personeel wenste de secretaris, de heer B. Blommers, de gediplo meerden geluk en hij voegde daaraan op de hem eigen wijze - eerlijk, spontaan, soms ongezouten - enige levenslessen toe, die de jonge „collega's" in hun werk stellig van pas kunnen komen. Hij wees er daarbij eveneens op, dat het behalen van dit diploma ook verplichtingen geeft, omdat men door de genoten opleiding moreel aan het bedrijf gebonden is: „Nu kan het bedrijf ook eens van jullie profiteren, ofschoon ik daarmee niet wil zeggen, dat jullie alleen maar een onkostenpost zijn geweest". Tenslotte deed de heer Blommers een beroep op bedrijfsleiders en bazen om de jon gelui in de werkplaatsen vooral die werkzaamhe den te laten verrichten, waarmee zij hun vakman schap in de praktijk kunnen vervolmaken. „Dan hebben wij ook 'es een makkie", voegde hij eraan toe Joop Schorel bedankte in een keurig speechje na mens de „feestvarkens" de heer Valk en de lera ren voor alle moeite, die zij zich voor hen gegeven hadden en hij sprak namens hen allen hun erken telijkheid uit jegens de heer Wilton, dat zij dit resultaat „op zijn school" mochten bereiken. Een afgevaardigde van de oud-leerlingenvereniging „Contact" bood eveneens felicitaties aan en deed een goed woord voor deze in 1959 opgerichte ver eniging, die de oud-leerlingen der bedrijfsschool om de twee maanden bij elkaar roept voor een ge zellige avond om de onderlinge banden te ver sterken. Koffie met feestgebak, gepaard met gezellige onder linge conversatie, vormden het slot van deze geslaagde bijeenkomst. Maar niemand ging naar huis zonder eerst de kleine tentoonstelling van examenstukken, die, voorzover de plaatsruimte dit toeliet, in de kantine was ingericht, te hebben bezichtigd. Veel aandacht trokken hierbij o.a. twee tafels met allerhande werkstukken van allerlei materiaal, die door de leerlingen van het voorbereidende jaar waren ver vaardigd. Vooral het model van een onzer sleep boten, door de gehele klas gezamenlijk gemaakt, oogstte terecht veel bewondering! Kn. 5

Wilton Fijenoord Nieuws | 1963 | | pagina 5