Plezier na het werk v J Vogels zijn net acrobaten na bij de pont van Zwijndrecht nogmaals gemo lesteerd te zijn, waardoor het noodzakelijk was de wagen weer onder stroom te zetten. Met de Nederlandse vlag in top reed men Rotterdam binnen, waarbij op de Coolsingel een personen auto werd aangereden. „Onder stroom" bereikte de pantserwagen uiteindelijk de werf te Schiedam. De H66436 nam vervolgens deel aan de manoeu vres van het Nederlandse Leger in Noord-Bra bant en is uiteindelijk overgedragen aan de Gele Rijders te Arnhem. Behalve de hierbeschreven pantserwagens heeft ons bedrijf nog twee geblindeerde wagens voor de politie van Sao Paulo gebouwd. Deze auto's op Ford-chassis hadden een 8-cylinder motor en waren voorzien van 14 zit- en 6 tot 8 staanplaat sen. 4 mm dikke pantserplaten beschermden de inzittenden tegen normale revolverkogels. Tot zover iets over een activiteit van onze werf - buiten de scheepsbouw. A. v. D. Mag ik u hier iets over mijn hobby's vertellen? Om te beginnen: ik heb er twee, n.l. vissen, én het observeren en kweken van vogels. Tot deze liefheb berijen ben ik gekomen om - naast het leven in de muffe stad vol rook en gassen - wat frisse lucht in de contreien buiten de stad op te doen. Voor het observeren van vogels is het belangrijk, dat men de diverse soorten leert onderscheiden. Om dit te bereiken kan ik de vogelencyclopedie van Strijbos, een heel handig boekje, dat u in uw zak kunt medenemen, aanbevelen. Alle vogels welke in Europa voorkomen, staan er in kleuren in afgebeeld. Tevens vindt men er de broedgege- vens in, de plaatsen waar ze in ons land voorkomen, het voedsel dat zij gebruiken, e.d. Met dit boekje op zak trek ik de polders, duinen of bossen in en het is verbluffend, hoeveel verschillende soorten vogels men tijdens zo'n ontdekkingsreis opmerkt. In oktober/november kunnen we pal buiten de grenzen van Schiedam en Vlaardingen, b.v. op de voetbalvelden van Harga en in de polders daar ach ter, duizenden koperwieken waarnemen, die daar zijn neergestreken op hun trektocht naar het zui den. Deze vogels lijken sprekend op de in ons land vertoevende lijsters, met dit verschil, dat ze, op de grond lopend, aan weerszijden een duidelijk waarneembaar rode streep hebben, die in de vlucht in de vleugels in het geel blijkt voor te komen, vandaar ook de naam „koperwiek". Ik heb met opzet deze vogels genoemd, in de hoop, dat wan neer u dit leest, deze nog ruimschoots in onze pol ders zijn waar te nemen. In de nu volgende maan den, nu op enkele soorten, zoals merels, e.d., na al onze zangvogels naar het zuiden trekken, is het zaak om zangvogels uit het warme zuiden in huis te halen, wil men niet van zang verstoken blij ven. Vogels, die zich hier uitstekend voor lenen, zijn: kanaries, Mozambiquesijzen, Japanse nachte galen, e.d. Deze vogels zingen op hun best alléén in een kooi; dus men moet ze liever niet met andere in één kooi zetten. Persoonlijk neem ik liever genoegen met wat minder mooie zang en geef de vogels dus een ruime kooi, waarin zij hun spel kunnen spelen, hetgeen op de duur meer voldoening geeft. Vogels zijn n.l. net acrobaten, de één in meerdere mate dan de andere. Een vogel, die een ware acrobaat is, maar niet kan zingen, is de grasparkiet. Wat deze vogel kan pres teren op een doodgewoon schommeltje is ongeloof lijk. Voor kinderen is dit naar mijn idee dan ook In memoriam 12-10-1963 Th. Hoenderkamp 61 jaar fitter, ca. 24 dienstjaren. 17-10-1963 P. van Buren 70 jaar bankwerker-sjouwer oud-werk nemer, ca. 33 dienstjaren. 20-10-1963 D. Renout 75 jaar bankwerker oud-werknemer, ca. 36 dienstjaren. 20-10-1963 R. van Otterloo 66 jaar timmerman oud-werknemer, ca. 15 dienstjaren. 22-10-1963 A. G. Visser 68 jaar dokknecht oud-werknemer, ca. 17 dienstjaren. 25-10-1963 M. van der Burgh 50 jaar el. monteur, ca. 13 dienstjaren. Met leedwezen geven wij kennis van hun over lijden. Hun nagedachtenis zal door ons in ere gehouden worden.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1963 | | pagina 10