'ftifiwimè 't Is heel eenvoudig om van poeder suiker, cacao en een heel klein beetje water wat bruine suikerverf te roeren. Til durft nog niet goed te beginnen. Grootmoeder legt een haan van taai taai voor haar neer. „Als je eerst dat gras bij zijn poten eens groen maakt, dat is niet moeilijk." Ja, als je maar een begin hebt. Voor zichtig maakt ze smalle grassprieten van groene suiker. De kam van de haan moet natuurlijk vuurrood worden. Eerst 't groen goed van je penseel af vegen voor je hem in 't rode papje doopt. Handig dat iedereen een eigen knoeilapje heeft om penselen af te vegen, gemorste druppels op te nemen en alles wat een beetje verkeerd is ge gaan, weer netjes van de koek af te vegen. „Hoe vind je 't worden Ellen Hoe zal ik 't oog van de haan doen „Geel er om heen en het binnenste „Frans, ben je mal!" roept tante Line ineens zo hard dat ze allemaal even schrikken. Frans trekt vlug zijn pen seel met een dikke bruine suikerklod der boven het kommetje met roze weg. In het roze zitten allemaal gele en groene vegen. „Hoe krijg je 't in je hoofd al die kleu ren door elkaar te doen?" vraagt tante Line streng. „Ik wou eens zien hoe 't werd, alles door elkaar," mompelt Frans. „Je verbruikt zo al onze suiker," gaat tante verder, ,,'tls veel te duur om zo maar" Grootmoeder valt haar in de rede: „Kijken jullie toch eens hoe knap onze kleine Kiek haar poes heeft versierd." Kiekje heeft haar hele poes wit ge maakt en er een groen oogje in geplakt - of heeft grootmoeder dat gedaan? De poes heeft een rode halsband en daar aan hangt een dikke gele bel. Je raadt Werk rustig en netjes - anders maak je de koek rommelig inplaats van mooi. Maak het suikerpapje vooral niet te dun. fe kunt er altijd nog wat water bij doen. Waarom oude mensen dit koekversieren ,,Koekvergulden" noemen kan je ontdekken als je in de Camera Obscura het hoofdstuk over het Verguldpartijtje uit de familie Kegge opzoekt. Maar dat is voor de oudere kinderen onder jullie. pikzwart," zegt Ellen. „Ik geef mijnes blauwe ogen." Blauwe of zwarte of paarse suikerpap is er niet. Daarom liggen er dan ook een paar scharen op tafel en wat glan zend gekleurd papier. Ook een paar velletjes goud - en zilverpapier. Ellen knipt twee oogjes van lichtblauw sits papier en nu gebruikt ze de witte sui kerverf als lijm. 'tGaat heel gemakke lijk dat lijmen. Mevrouw de Wit plakt haar orgelman een glanzend zwart hoedje op en de teugels van Jochems paarden worden van goud. Er staan een paar schaaltjes op tafel met nog meer dingen om op de koeken te plak ken. Een schoteltje met zilveren en rode suikerpillen en een schaaltje met tum-tum. De edelvrouw krijgt een ket ting van parels, elke suikerpil zit met een beetje suikerlijm vast. Een tum tum van witte drop wordt doorgesne den voor nooit wat die bel is. Een pepernoot (die Kiek nog in haar zak had van 't strooien op school) vastgelijmd met suikerpap en geel geverfd. Kiek vindt 't zelf ook zó prachtig. Ze laat zich met een zucht van voldoe ning van haar stoel glijden om eens bij de anderen te gaan kijken. De haan van Til is af. Nu zal ze een groot stuk nemen en dat heel mooi maken, 't Wordt een cadeau van Sin terklaas voor moeder. Een eigenge maakt, mooi cadeau 18

Wilton Fijenoord Nieuws | 1963 | | pagina 22